Today

Friday, 20 October 2017
FT
Sibir Novosibirsk
3 : 2
Amur Khabarovsk
Online
Third Period
1:0
57:39
 
FT
Salavat Yulayev Ufa
5 : 3
Avtomobilist
Online
First Period
1:1
09:56
 
14:38
1:1
Second Period
2:1
21:48
 
23:23
 
25:31
Team foul
 
25:31
 
25:39
2:2
Third Period
2:1
44:48
 
48:32
 
55:59
 
59:32
5:3
FT
AK Bars Kazan
7 : 1
Traktor
Online
Second Period
1:0
27:53
 
37:03
 
Third Period
0:1
48:32
Team foul
 
Saturday, 21 October 2017
NS
Red Star Kunlun
Admiral Vladivostok
Online
NS
Spartak Moscow
Ugra
Online
NS
Severstal Cherepovets
Avangard Omsk
Online
NS
CSKA Moscow
Lokomotiv Yaroslavl
Online
NS
Torpedo
Barys Astana
Online
NS
Vityaz
UHC Dinamo
Online
NS
SKA St. Petersburg
Jokerit
Online
Sunday, 22 October 2017
NS
Salavat Yulayev Ufa
Traktor
Online
NS
AK Bars Kazan
Metallurg Magnitogorsk
Online
NS
Neftekhimik
Avtomobilist
Online
Tuesday, 17 October 2017
FT
Dynamo Minsk
5 : 1
Torpedo
Online
First Period
1:0
02:40
 
06:46
 
08:45
 
17:11
 
Third Period
2:0
40:14
 
42:23
4:1
46:12
 
51:00
 
55:32
 
FT
UHC Dinamo
2 : 3
Salavat Yulayev Ufa
Online
First Period
1:0
06:22
 
09:38
 
09:38
 
17:21
 
Team foul
18:07
 
Third Period
1:1
42:54
 
44:30
 
FT
SKA St. Petersburg
5 : 2
Neftekhimik
Online
Second Period
0:1
20:46
 
Wednesday, 18 October 2017
FT
Barys Astana
4 : 3
Admiral Vladivostok
Online
First Period
1:1
06:46
 
11:49
 
16:53
Team foul
 
AP
Ugra
3 : 2
Amur Khabarovsk
Online
First Period
1:0
11:17
 
Second Period
1:0
Third Period
0:2
40:23
 
50:58
 
Extra Time
0:0
61:50
 
Foul shot
2:1
AP
Red Star Kunlun
2 : 3
Traktor
Online
Second Period
0:1
27:09
2:2
Third Period
0:0
Extra Time
0:0
Foul shot
1:3
FT
Metallurg Magnitogorsk
2 : 7
CSKA Moscow
Online
Third Period
0:1
50:17
 
FT
Lada Togliatti
5 : 1
Slovan Bratislava
Online
First Period
2:0
01:49
 
14:28
 
14:28
 
Second Period
1:0
34:49
 
Thursday, 19 October 2017
FT
Lokomotiv Yaroslavl
1 : 2
Neftekhimik
Online
Second Period
0:0
Third Period
0:1
48:46
 
55:28
 
FT
Spartak Moscow
3 : 2
Avangard Omsk
Online
First Period
0:2
17:38
 
Second Period
2:0
22:02
 
31:59
 
36:24
 
Third Period
1:0
41:27
 
57:44
 
Team G W WO DO D Goals P
1. SKA St. Petersburg Squad 24 19 3 2 0 105 - 35 65
2. Jokerit Squad 19 15 2 1 1 63 - 24 50
3. CSKA Moscow Squad 21 13 5 0 3 68 - 33 49
4. AK Bars Kazan Squad 22 13 2 3 4 72 - 49 46
5. Avangard Omsk Squad 23 11 4 0 8 66 - 41 41
6. Barys Astana Squad 23 12 1 2 8 71 - 57 40
7. Metallurg Magnitogorsk Squad 23 10 3 3 7 68 - 64 39
8. Torpedo Squad 23 11 2 2 8 42 - 44 39
9. Neftekhimik Squad 23 11 1 4 7 54 - 61 39
10. Salavat Yulayev Ufa Squad 24 12 1 1 10 70 - 62 39
11. Avtomobilist Squad 23 11 2 1 9 67 - 53 38
12. Lokomotiv Yaroslavl Squad 23 10 2 3 8 58 - 63 37
13. Red Star Kunlun Squad 23 10 1 4 8 50 - 54 36
14. HC Sochi Squad 22 9 2 4 7 58 - 62 35
15. UHC Dinamo Squad 24 9 4 0 11 58 - 57 35
16. Severstal Cherepovets Squad 23 7 3 6 7 50 - 61 33
17. Traktor Squad 24 8 3 2 11 46 - 64 32
18. Dynamo Minsk Squad 23 9 1 2 11 47 - 50 31
19. Sibir Novosibirsk Squad 22 8 2 1 11 44 - 50 29
20. Amur Khabarovsk Squad 24 6 3 5 10 53 - 67 29
21. Vityaz Squad 24 7 1 3 13 59 - 68 26
22. Spartak Moscow Squad 22 5 4 1 12 54 - 64 24
23. Admiral Vladivostok Squad 23 5 2 4 12 50 - 66 23
24. Slovan Bratislava Squad 24 5 1 5 13 47 - 80 22
25. Ugra Squad 23 2 6 3 12 44 - 77 21
26. Lada Togliatti Squad 23 5 1 2 15 38 - 56 19
27. Dinamo Riga Squad 23 1 3 1 18 35 - 75 10

Top Forwarders

# Player         
1. Nikita Gusev 32 13 19
2. Ilya Kovalchuk 28 17 11
3. Sergei Shirokov 26 11 15
4. Nigel Dawes 25 20 5
5. Sergei Mozyakin 25 12 13

Top Bookers

# Player      
1. Oskar Osala 42 13
2. Nikita Tryamkin 36 18
3. Jan Kovar 36 14
4. Nikita Komarov 35 12
5. Alexander Pavlovich 32 8







Tournaments
CIS
Europe
Asia
North America
Oceania
Others
Follow us



 

Recommend us





 
Authentication
— Or Lost password? Register