Football today: schedule and results
Fri, 05:10
Login
Football
Leagues
Matches
Teams
Players
Predictions
Hockey
Text broadcasts
Matches
Tournaments
Teams
Players
Hockey forecast
Tennis
Matches
Players
Rankings
Basketball
Matches
Tournaments
Teams
Players
Formula-1
Rating of pilots and teams
Race
Teams
Drivers
Esports
Matches
Volleyball
Matches
Teams
Handball
Matches
Baseball
Matches
Forecast
Stadiums
Tips
✅ Tips on all sport
Football
Matches
Yesterday
Today
Now
Tomorrow
Reload
Fri 29/03
Russia
:
Premier League
Standing
12:30
NS
Dinamo Moscow
—
Rostov
Spain
:
LaLiga
Standing
16:00
NS
Cadiz
—
Granada
France
:
Ligue 1
Standing
16:00
NS
OSC Lille
—
Lens
Portugal
:
Primeira Liga
Standing
11:30
NS
Gil Vicente
—
Famalicao
14:00
NS
Benfica
—
Chaves
16:30
NS
Estrela
—
Sporting Lissabon
Albania
:
Kategoria Superiore
Standing
10:00
NS
Egnatia
—
Kukesi
14:00
NS
Tirana
—
Teuta Durres
14:00
NS
Vllaznia
—
Erzeni
Angola
:
Girabola
Standing
10:00
NS
CD Lunda Sul
—
Bravos do Maquis
Argentina
:
Copa de la Liga Profesional
Standing
17:00
NS
Defensa y Justicia
—
Estudiantes La Plata
17:00
NS
Tigre
—
Belgrano
19:30
NS
Huracan
—
CA River Plate
Argentina
:
Federal A Zona B
Standing
17:00
NS
Sportivo Estudiantes
—
Sportivo Atenas
Argentina
:
Primera Nacional
Standing
14:00
NS
Guillermo Brown
—
CA Talleres Remedios de Escalada
18:05
NS
Agropecuario
—
Quilmes
Australia
:
A-League
Standing
04:45
25'
Adelaide United
1:0
Western United
Text
18'
Harry Van der Saag
Ben Warland
19'
Nestor Irankunda
(
Zach Clough
)
1:0
Australia
:
A-League Women
Standing
02:00
FT
Adelaide United W
0:8
Newcastle Jets W
23:00
NS
Wellington Phoenix W
—
Western Sydney Wanderers FC W
Austria
:
Bundesliga I
Standing
14:30
NS
Austria Wien
—
BW Linz
Austria
:
League Two
Standing
13:10
NS
St. Polten
—
Amstetten
13:10
NS
Leoben
—
Kapfenberg
15:30
NS
Ried
—
Grazer AK
Azerbaijan
:
Premier League
Standing
08:30
NS
Qabala
—
Neftchi
11:00
NS
Kapaz
—
Karabakh
Belarus
:
Vysshaya Liga
Standing
10:00
NS
Dnepr Mogilev
—
Arsenal Dzyarzhynsk
12:00
NS
Dinamo Brest
—
Smorgon
Belgium
:
First Division A
(First Division A Playoff ECL Group)
Standing
15:45
NS
Gent
—
Standard Liege
Belgium
:
First Division B
Standing
15:00
NS
KFCO Beerschot-Wilrijk
—
Genk U23
15:00
NS
Club Brugge NXT
—
Dender
Bolivia
:
Primera division: LPF Apertura
Standing
19:00
PST
Real Santa Cruz
—
The Strongest
Bosnia and Herzegovina
:
Premier League
Standing
09:00
NS
Igman Konjic
—
Sloga Doboj
11:00
NS
FK Tuzla City
—
FK Sarajevo
15:00
NS
Zeljeznicar
—
Velez Mostar
Bulgaria
:
First Professional League
Standing
08:00
NS
Pirin Blagoevgrad
—
Etar
10:30
NS
Arda Kardzhali
—
Krumovgrad
13:00
NS
Levski Sofia
—
Slavia Sofia
CAF Champions League
(Quarterfinals)
Standing
14:00
NS
Simba Dar es Salaam
—
AL Ahly Cairo
Chile
:
Primera B
Standing
17:00
NS
Union San Felipe
—
Deportes Limache
Chile
:
Primera division
Standing
19:30
NS
Cobresal
—
Palestino
China
:
Super Lig
Standing
07:35
NS
Sichuan Jiuniu
—
Shijiazhuang Ever Bright
Club Friendlies
05:45
NS
HJK Helsinki
—
PK-35
07:00
NS
Ekenas
—
KaePa
07:00
NS
Pepo Lappeenranta
—
JIPPO
08:00
NS
VPS
—
Jaro
09:00
CAN
Ilves
—
Lahti
10:30
NS
Klubi-04
—
Salpa
11:00
NS
Ilves
—
AC Oulu
11:00
NS
Mariehamn
—
FC KTP
Club Friendly Women
08:00
NS
Trelleborg W
—
Vittsjo W
08:30
NS
Brommapojkarna W
—
Gamla Upsala W
Colombia
:
Primera A Apertura
Standing
18:00
NS
Alianza Petrolera
—
Deportes Tolima
20:30
NS
CPD Junior
—
La Equidad
Costa Rica
:
Primera division: Clausura
Standing
21:00
NS
Perez Zeledon
—
Santos De Guapiles
Croatia
:
HNL
Standing
10:50
NS
Istra 1961
—
Lokomotiva Zagreb
13:00
NS
Slaven Koprivnica
—
Osijek
Cyprus
:
First Division
Standing
13:00
NS
Apollon Limassol
—
AE Zakakiou
13:00
NS
Doxa Katokopias
—
Othellos Athienou
Czech Republic
:
FNL
Standing
13:00
NS
Pribram
—
Vlasim
13:00
NS
Zbrojovka Brno
—
Sparta Prague B
13:00
NS
Opava
—
Hanacka
13:00
NS
Vysocina Jihlava
—
Dukla Praha
Denmark
:
Cup
(Semifinals)
Standing
11:30
NS
Nordsjaelland
—
AGF
14:00
NS
Silkeborg
—
Fredericia
Denmark
:
Kvindeligaen: Women
Standing
10:00
NS
HB Koege W
—
KoldingQ W III
Ecuador
:
Serie A: 1st stage
Standing
20:00
NS
CSD Macara
—
Barcelona Guayaquil
England
:
Championship
Standing
08:30
NS
Bristol City
—
Leicester
09:00
NS
Millwall
—
West Bromwich
11:00
NS
Huddersfield Town
—
Coventry
11:00
NS
Norwich City
—
Plymouth
11:00
NS
Southampton
—
Middlesbrough
11:00
NS
Cardiff City
—
Sunderland
11:00
NS
Hull City
—
Stoke City
11:00
NS
Queens Park Rangers
—
Birmingham
11:00
NS
Sheffield Wednesday
—
Swansea City
11:00
NS
Preston North End
—
Rotherham
13:30
NS
Blackburn
—
Ipswich
16:00
NS
Watford
—
Leeds United
England
:
First League
Standing
11:00
NS
Lincoln
—
Leyton Orient
11:00
NS
Reading
—
Northampton
11:00
NS
Wycombe Wanderers
—
Portsmouth
11:00
NS
Fleet Town
—
Cheltenham Town
11:00
NS
Port Vale
—
Bristol Rovers
11:00
NS
Stevenage
—
Bolton
11:00
NS
Derby County
—
Blackpool
11:00
NS
Exeter City
—
Charlton Athletic
11:00
NS
Peterborough United
—
Carlisle United
11:00
NS
Shrewsbury
—
Oxford
11:00
NS
Barnsley
—
Cambridge United
11:00
NS
Wigan Athletic
—
Burton Albion
England
:
Isthmian Premier Division
Standing
11:00
NS
Folkestone Invicta
—
Lewes
11:00
NS
Cray Wanderers
—
Chatham Town
11:00
NS
Haringey Borough
—
Hastings
15:45
NS
Concord Rangers
—
Carshalton Athletic
England
:
League Two
Standing
11:00
NS
Wrexham
—
Mansfield
11:00
NS
Barrow
—
Grimsby
11:00
NS
Bradford
—
Tranmere
11:00
NS
Salford City
—
Sutton Utd
11:00
NS
Forest Green
—
Stockport
11:00
NS
Accrington
—
Morecambe
11:00
NS
Swindon Town
—
Notts County
11:00
NS
Gillingham
—
Crewe Alexandra
11:00
NS
Colchester
—
Newport County
11:00
NS
Afc Wimbledon
—
Harrogate
11:00
NS
Crawley Town
—
Doncaster
11:00
NS
Milton Keynes Dons
—
Walsall
England
:
National League
Standing
11:00
NS
Ebbsfleet United
—
Southend
11:00
NS
Kidderminster Harriers
—
Altrincham
11:00
NS
Oxford City
—
Wealdstone
11:00
NS
York city
—
Chesterfield
11:00
NS
Dorking Wanderers
—
Bromley
11:00
NS
Hartlepool United
—
Halifax Town
11:00
NS
Oldham Athletic
—
Afc Fylde
11:00
NS
Woking
—
Eastleigh
11:00
NS
Boreham Wood
—
Dagenham and Redbridge
11:00
NS
Gateshead FC
—
Rochdale
11:00
NS
Maidenhead United
—
Aldershot
11:00
NS
Solihull Moors F.c.
—
Barnet
England
:
National League North
Standing
09:00
NS
Gloucester City
—
Brackley Town
11:00
NS
Alfreton Town
—
Rushall Olympic
11:00
NS
Scunthorpe
—
Kings Lynn Town
11:00
NS
Farsley Celtic
—
Southport
11:00
NS
Boston United
—
Peterborough Sports
11:00
NS
South Shields
—
Spennymoor Town
11:00
NS
Buxton FC
—
Chester
11:00
NS
Banbury
—
Hereford Utd
11:00
NS
Tamworth
—
Bishops Stortford
11:00
NS
Scarborough Athletic
—
Warrington Town
11:00
NS
Darlington
—
Chorley
11:00
NS
Blyth Spartans
—
Curzon
England
:
National League South
Standing
11:00
NS
Welling
—
Dover Athletic
11:00
NS
Havant and Waterlooville
—
Worthing
11:00
NS
Eastbourne Borough
—
Maidstone
11:00
NS
St.Albans II
—
Braintree Town
11:00
NS
Weston-Super-mare
—
Taunton Town
11:00
NS
Hemel Hempstead
—
Aveley
11:00
NS
Farnborough
—
Chippenham Town
11:00
NS
Bath City
—
Weymouth
11:00
NS
Yeovil Town
—
Torquay
11:00
NS
Hampton & Richmond
—
Tonbridge Angels
11:00
NS
Chelmsford City
—
Dartford
13:00
NS
Truro City
—
Slough Town
England
:
Northern Premier Division
Standing
11:00
NS
Ashton United
—
Whitby
England
:
Premier League: 2
Standing
England
:
Southern Premier Division Central
Standing
11:00
NS
Telford
—
Redditch United
11:00
NS
Hitchin Town
—
Needham Market
England
:
Southern Premier Division South
Standing
11:00
NS
Poole Town
—
Afc Totton
11:00
NS
Basingstoke
—
Gosport Borough
11:00
NS
Chesham United
—
Hayes & Yeading United
11:00
NS
Hungerford Town
—
Bracknell Town
Estonia
:
Premier League
Standing
08:30
NS
Kuressare
—
Talinna Kalev
France
:
Division 1 Feminine: Women
Standing
16:00
NS
Paris FC W
—
Montpellier W
France
:
National
Standing
14:30
NS
Le Mans
—
Epinal
14:30
NS
Chateauroux
—
Martigues
14:30
NS
Cholet
—
Red Star 93
14:30
NS
Dijon
—
Nimes
14:30
NS
Marignane/Gignac FC
—
Versailles
Georgia
:
Erovnuli Liga
Standing
11:00
NS
Dila Gori
—
Saburtalo
12:00
NS
Kolkheti 1913 Poti
—
FC Telavi
13:00
NS
Dinamo Batumi
—
Torpedo Kutaisi
Germany
:
Regionalliga Northeast
Standing
08:00
NS
Hertha Berlin II
—
1. FC Lokomotive Leipzig
Hungary
:
NB I
Standing
15:00
NS
Puskas Akademia
—
MOL Fehervar
Indonesia
:
Ligue 1
Standing
09:30
NS
Madura United
—
PSS Sleman
09:30
NS
Barito Putera
—
PSIS
09:30
NS
PSM
—
Pusamania Borneo
Ireland
:
First Division
Standing
15:45
NS
Cork City
—
Athlone Town
15:45
NS
Bray Wanderers
—
Cobh Ramblers
15:45
NS
Treaty United
—
Finn Harps
15:45
NS
Kerry FC
—
Wexford Youths
15:45
NS
Longford Town
—
UCD
Ireland
:
Premier Division
Standing
15:45
NS
Drogheda United
—
St. Patrick's Athletic
15:45
NS
Derry City
—
Galway
15:45
NS
Waterford Utd
—
Sligo Rovers
15:45
NS
Shelbourne
—
Dundalk
15:45
NS
Shamrock Rovers
—
Bohemians
Israel
:
Leumit League
Standing
09:00
NS
Hapoel Afula
—
Hapoel Rishon Lezion
09:00
NS
Hapoel Ramat Gan
—
Ironi Tiberias
09:00
NS
Hapoel Kfar Saba
—
Sektzia Nes Tziona
09:00
NS
Hapoel Nazareth Illit
—
Bnei Yehuda Tel Aviv
09:00
NS
Hapoel Kiryat Shmona
—
Hapoel Umm al-Fahm
Japan
:
J.League
Standing
06:00
NS
Tokyo Verdy
—
Kyoto Purple Sanga
Kyrgyzstan
:
Premier League
Standing
03:30
SH
Aldier
1:0
Kara-Balta
70'
_Sodikov S.
1:0
05:30
NS
Abdish-Ata
—
Alay
Latvia
:
Virsliga
Standing
10:00
NS
Jelgava
—
Metta/LU
Lithuania
:
A Lyga
Standing
13:00
NS
Banga
—
Dziugas Telsiai
Mexico
:
Liga de Expansion MX Clausura
Standing
21:05
FT
Monarcas Morelia
3:4
Venados FC
23:05
FT
Dorados
0:3
Atlante
20:00
NS
Celaya
—
Tlaxcala
Mexico
:
Liga MX Clausura
Standing
21:00
NS
Puebla
—
Tigres
22:00
NS
Club America
—
Atletico San Luis
23:00
NS
Mazatlan FC
—
Club Tijuana
Netherlands
:
First Division
Standing
15:00
NS
Den Haag
—
Groningen
15:00
NS
VVV Venlo
—
Oss
15:00
NS
Emmen
—
Ajax II
15:00
NS
Den Bosch
—
Dordrecht
15:00
NS
Eindhoven
—
Cambuur
15:00
NS
De Graafschap
—
Jong AZ Alkmaar
15:00
NS
Helmond Sport
—
Willem II
15:00
NS
NAC Breda
—
MVV Maastricht
15:00
NS
Telstar
—
FC Utrecht II
North Ireland
:
Irish Cup
(Semifinals)
Standing
15:45
NS
Glentoran
—
Linfield
Peru
:
Liga 1 - Apertura
Standing
21:00
FT
Alianza Lima
3:0
Los Chankas CYC
15'
Sambrano Karlos Augusto
1:0
36'
Sambrano Karlos Augusto
2:0
60'
Jesus Castillo
2:0
74'
Cecilio Waterman
3:0
20:00
NS
Cusco FC
—
Union Comercio
Portugal
:
Liga Portugal 2
Standing
07:00
NS
CF Os Belenenses
—
CD Feirense
10:00
NS
Pacos Ferreira
—
UD Oliveirense
11:30
NS
Tondela
—
Vilaverdense
Qatar
:
Qatar Stars League
Standing
14:30
NS
Umm-Salal
—
Muaither
14:30
NS
Al-Shamal
—
Al-Ahli Doha
Romania
:
Super Lig
Standing
11:30
NS
Voluntari
—
Hermannstadt
14:30
NS
Sepsi OSK
—
CFR Cluj
Russia
:
Young championship
Standing
04:00
SH
Ural U19
0:1
CSKA U19
36'
0:1
Kirill Glebov
06:00
NS
Dynamo U19
—
Fakel Voronezh U19
06:00
NS
Pari NN U19
—
Rostov U19
08:00
NS
Chertanovo M. U19
—
FK Orenburg U19
08:00
NS
Krylya Sovetov U19
—
UOR №5 U19
10:00
NS
Konoplev Academy U19
—
FK Strogino Moscow U19
10:00
NS
Sochi U19
—
Rubin U19
10:00
NS
Spartak U19
—
Lokomotiv U19
10:00
NS
Zenit U19
—
Akhmat U19
12:00
NS
Baltika U19
—
Krasnodar U19
Saudi Arabia
:
Premier League
Standing
15:00
NS
Al Ittihad
—
Al Feiha
15:00
NS
Al Ettifaq
—
Al Ahli
15:00
NS
Al Akhdoud
—
Al-Raed Buraidah
15:00
NS
Al-Taawon Buraidah
—
Al Hazm
15:00
NS
Dhamk
—
Al Khaleej
Scotland
:
Championship
Standing
15:45
NS
Ayr United
—
Airdrieonians
Serbia
:
Super Lig
Standing
09:00
NS
Cukaricki
—
Novi Pazar
11:00
NS
Radnik Surdulica
—
Vojvodina
13:00
NS
TSC Backa Topola
—
Vozdovac
13:00
NS
FK IMT Beograd
—
Zeleznicar Pancevo
Slovakia
:
League Two
Standing
05:30
NS
Slovan Bratislava II
—
Tatran Presov
07:00
NS
Slavoj Trebisov
—
Petrzalka
10:00
NS
Puchov
—
Dolny Kubin
12:00
NS
Pohronie
—
Komarno
Slovakia
:
Super Lig
Standing
12:30
NS
Ruzomberok
—
DAC 1904 Dunajska Streda
Slovenia
:
First League
Standing
10:00
NS
Rogaska
—
Bravo
12:30
NS
Maribor
—
Radomlje
15:15
NS
Domzale
—
Mura
Spain
:
Secunda Division
Standing
15:30
NS
Burgos
—
Espanyol
Sweden
:
Ettan Norra
Standing
09:00
NS
Vasalunds If
—
Karlbergs
11:00
NS
FBK Karlstad
—
Taeby FK
Sweden
:
Ettan Soedra
Standing
08:00
NS
Lunds FF
—
FC Rosengaard
09:00
NS
Torns IF
—
Torslanda
10:00
NS
Falkenbergs
—
Trollhaettan
Switzerland
:
Challenge League
Standing
14:30
NS
Stade Nyonnais
—
Sion
14:30
NS
Neuchatel Xamax FC
—
Schaffhausen
15:15
NS
Bellinzona
—
Aarau
Turkmenistan
:
Yokary Liga
Standing
06:00
NS
Merw
—
Kopetdag
07:00
NS
Sagadam
—
Ashgabat
USA
:
NWSL: Women
Standing
19:00
NS
Orlando Pride W
—
Chicago Red Stars W
22:00
NS
San Diego Wave FC W
—
Reign FC W
USA
:
USL
Standing
19:00
NS
North Carolina
—
Hartford Athletic
USA
:
USL League One
Standing
19:00
NS
Lexington SC
—
Greenville Triumph SC
22:00
NS
Central Valley Fuego
—
Forward Madison FC
United Arab Emirates
:
Pro League
Standing
14:00
NS
AL Ittihad Kalba
—
Ajman
14:00
NS
Al-Wahda III
—
Shabab Al-Ahli Dubai FC
Uruguay
:
Primera division: LPF Apertura
Standing
11:30
NS
Cerro Largo FC
—
Racing Montevideo
15:00
NS
Penarol
—
Nacional Montevideo
Uzbekistan
:
Super Lig
Standing
10:00
NS
AGMK
—
FC Bunyodkor
10:15
NS
Qizilqum
—
Lokomotiv Tashkent
Venezuela
:
Primera division
Standing
16:00
NS
Zamora Futbol Club
—
Angostura
Wales
:
Premier League
Standing
08:30
NS
Pontypridd Town
—
Haverfordwest County
08:30
NS
Barry Town
—
Penybont
08:30
NS
Connah's Quay
—
Newtown
08:30
NS
Colwyn Bay
—
Aberystwyth
08:30
PST
FC New Saints
—
Bala Town
✅ Football tips
Betting bonus
$
100
Authentication
Email
or
username
Password
Lost password?
Remember me
Login
Register
News
99+
Leagues