Rangers
1:0
Aberdeen
Final
Hearts
1:3
Rangers
Semifinals
Hibernian
0:1
Aberdeen
Semifinals
Rangers
4:0
Livingston
Quarterfinals
Hibernian
4:2
St. Mirren
Quarterfinals
Ross County
1:2
Aberdeen
Quarterfinals
Kilmarnock
1:2
Hearts
Quarterfinals
Kilmarnock
1:0
Celtic
Round of 16
Hibernian
2:1
Raith Rovers
Round of 16
Hearts
4:0
Partick Thistle
Round of 16
Airdrieonians
3:4
Ross County
Round of 16
St. Mirren
1:0
Motherwell
Round of 16
Livingston
2:0
Ayr United
Round of 16
Rangers
2:1
Greenock Morton
Round of 16
Stirling Albion
1:2
Aberdeen
Round of 16
Dundee
1:0
Inverness
Group E
Arbroath
3:0
Montrose
Group H
Ross County
3:3
Kelty Hearts
Group D
Motherwell
3:0
East Fife
Group G
Albion Rovers
1:2
Kilmarnock
Group F
Ayr United
6:0
Alloa Athletic
Group A
Hamilton Academical
2:2
Cove Rangers
Group C
St. Johnstone
0:4
Stirling Albion
Group A
Partick Thistle
2:1
The Spartans Football Club
Group B
Falkirk
4:1
Peterhead
Group B
St. Mirren
4:0
Forfar Athletic
Group H
Queens Park
1:2
Queen of the South
Group G
Greenock Morton
4:1
Edinburgh City
Group D
Annan Athletic
2:3
Raith Rovers
Group F
Bonnyrigg Rose Athletic
0:1
Airdrieonians
Group E
Livingston
1:0
Clyde
Group C
Dundee
3:1
Dumbarton
Group E
Peterhead
1:2
The Spartans Football Club
Group B
Kilmarnock
2:2
Raith Rovers
Group F
Edinburgh City
1:3
Ross County
Group D
Stenhousemuir
1:3
Alloa Athletic
Group A
Clyde
1:2
Brechin City
Group C
Falkirk
0:1
Dundee United
Group B
Kelty Hearts
2:0
Stranraer
Group D
Albion Rovers
0:3
Dunfermline
Group F
Cowdenbeath
0:1
St. Mirren
Group H
Inverness
2:3
Airdrieonians
Group E
Queens Park
5:0
Elgin City
Group G
St. Johnstone
1:2
Ayr United
Group A
Cove Rangers
0:5
Livingston
Group C
Forfar Athletic
3:1
Arbroath
Group H
Queen of the South
0:0
East Fife
Group G
Motherwell
1:0
Queens Park
Group G
Alloa Athletic
0:4
St. Johnstone
Group A
Ross County
2:1
Greenock Morton
Group D
Elgin City
0:2
Queen of the South
Group G
Dumbarton
0:0
Bonnyrigg Rose Athletic
Group E
Annan Athletic
1:2
Albion Rovers
Group F
Stranraer
2:1
Edinburgh City
Group D
St. Mirren
4:0
Arbroath
Group H
Livingston
1:1
Hamilton Academical
Group C
Brechin City
2:3
Cove Rangers
Group C
Airdrieonians
1:0
Dundee
Group E
Stirling Albion
2:1
Stenhousemuir
Group A
Partick Thistle
2:2
Falkirk
Group B
Dunfermline
0:2
Kilmarnock
Group F
Cowdenbeath
1:1
Montrose
Group H
Dundee United
3:0
Peterhead
Group B
Arbroath
1:1
Cowdenbeath
Group H
Edinburgh City
3:5
Kelty Hearts
Group D
Ayr United
1:0
Stenhousemuir
Group A
Dunfermline
4:0
Annan Athletic
Group F
Montrose
1:2
Forfar Athletic
Group H
Raith Rovers
2:0
Albion Rovers
Group F
Bonnyrigg Rose Athletic
0:1
Dundee
Group E
Dundee United
1:2
Partick Thistle
Group B
Hamilton Academical
1:0
Brechin City
Group C
Queen of the South
3:3
Motherwell
Group G
Dumbarton
2:1
Inverness
Group E
East Fife
3:1
Elgin City
Group G
Greenock Morton
3:0
Stranraer
Group D
Alloa Athletic
1:2
Stirling Albion
Group A
Cove Rangers
5:2
Clyde
Group C
The Spartans Football Club
1:2
Falkirk
Group B
Raith Rovers
1:1
Dunfermline
Group F
Clyde
1:3
Hamilton Academical
Group C
Elgin City
0:2
Motherwell
Group G
Kilmarnock
3:0
Annan Athletic
Group F
Stenhousemuir
1:0
St. Johnstone
Group A
Forfar Athletic
1:0
Cowdenbeath
Group H
The Spartans Football Club
1:0
Dundee United
Group B
East Fife
0:0
Queens Park
Group G
Kelty Hearts
1:3
Greenock Morton
Group D
Peterhead
1:1
Partick Thistle
Group B
Stranraer
1:5
Ross County
Group D
Airdrieonians
2:0
Dumbarton
Group E
Inverness
2:1
Bonnyrigg Rose Athletic
Group E
Montrose
1:0
St. Mirren
Group H
Stirling Albion
1:1
Ayr United
Group A
Brechin City
0:3
Livingston
Group C