Russia: Professional Football League 2020-2021

Standings

Group 1

Team Prev. matches G W D D G P
1. Kuban Kholding 16 12 2 2 34 - 11 38
2. Kuban (Krasnodar) 15 11 1 3 37 - 15 34
3. Chernomorets Novorossiysk 15 10 2 3 23 - 9 32
4. Legion Dynamo 14 8 5 1 30 - 9 29
5. SKA Rostov 15 9 2 4 37 - 17 29
6. Anzhi 15 7 5 3 25 - 16 26
7. Spartak Nalchik 15 6 5 4 23 - 17 23
8. Dinamo Stavropol 15 6 2 7 22 - 21 20
9. Forte 15 5 4 6 23 - 16 19
10. Mashuk-kmv 15 5 4 6 20 - 24 19
11. FK Makhachkala 15 4 4 7 16 - 24 16
12. Druzhba 15 4 3 8 16 - 34 15
13. Biolog-Novokubansk 15 4 2 9 24 - 33 14
14. Krasnodar 3 15 4 2 9 20 - 33 14
15. Inter Cherkessk 15 3 3 9 14 - 37 12
16. Essentuki 15 3 2 10 17 - 38 11
17. Tuapse 14 1 2 11 19 - 46 5

Grupo 2

Team Prev. matches G W D D G P
1. Dolgoprudnyi 16 12 2 2 24 - 13 38
2. Zenit-2 16 9 3 4 34 - 16 30
3. Dinamo Moscow II 16 9 3 4 34 - 22 30
4. Tver 16 8 4 4 29 - 20 28
5. Leningradets 16 8 3 5 22 - 16 27
6. Lokomotiv-Kazanka Moscow 16 7 6 3 32 - 27 27
7. Torpedo Vladimir 14 7 3 4 23 - 16 24
8. Rodina 14 6 5 3 27 - 23 23
9. Murom 16 5 3 8 19 - 22 18
10. Zvezda Saint Petersburg 16 4 5 7 20 - 19 17
11. Luki-Energiya 16 5 1 10 18 - 29 16
12. Znamya Truda 16 3 6 7 14 - 18 15
13. Zenit Irkutsk 12 4 2 6 12 - 17 14
14. Smolensk 16 3 5 8 14 - 28 14
15. Kolomna 16 3 3 10 20 - 34 12
16. Chita 12 1 2 9 9 - 31 5

Grupo 3

Team Prev. matches G W D D G P
1. Metallurg Lipetsk 14 9 3 2 31 - 12 30
2. Saturn Ramenskoye 14 9 2 3 33 - 10 29
3. Salyut Energiya 15 8 5 2 26 - 10 29
4. Zvezda Ryazan 15 9 1 5 27 - 16 28
5. Sokol-Saratov 15 8 3 4 24 - 13 27
6. Khimik Novomoskovsk 15 6 6 3 20 - 18 24
7. Strogino 15 7 2 6 20 - 23 23
8. Krasnyy 15 6 4 5 21 - 17 22
9. Kaluga 15 6 2 7 21 - 19 20
10. Znamya Noginsk 14 4 6 4 15 - 15 18
11. Khimki II 15 5 1 9 18 - 35 16
12. Kvant 15 4 4 7 14 - 27 16
13. Avangard 14 3 6 5 15 - 22 15
14. Metallurg Vidnoe 14 4 0 10 18 - 34 12
15. Sahalin 14 3 3 8 12 - 21 12
16. Fakel II 15 2 0 13 10 - 33 6

Grupo 4

Team Prev. matches G W D D G P
1. Tyumen 15 10 3 2 24 - 11 33
2. Novosibirsk FK 14 9 5 0 28 - 10 32
3. Volga Ulyanovsk 15 9 4 2 19 - 6 31
4. Zvezda Perm 13 8 4 1 32 - 13 28
5. Chelyabinsk 13 8 1 4 28 - 9 25
6. Volna Kovernino 15 7 3 5 19 - 17 24
7. Kamaz 12 7 1 4 32 - 15 22
8. Dinamo Barnaul 13 6 2 5 17 - 19 20
9. Nosta Novotroitsk 13 5 3 5 23 - 20 18
10. Ural II 14 4 5 5 18 - 21 17
11. Lada SOK 15 3 5 7 19 - 17 14
12. Zenit-Izhevsk 13 2 2 9 11 - 22 8
13. FC Orenburg II 15 2 2 11 8 - 33 8
14. Krylya Sovetov Samara II 12 1 1 10 13 - 34 4
15. Lada Tolyatti 14 1 1 12 6 - 50 4

Group 1

Team Prev. matches G W D D G P
1. Legion Dynamo 8 7 1 0 23 - 3 22
2. Kuban Kholding 8 5 2 1 13 - 5 17
3. Chernomorets Novorossiysk 7 5 0 2 6 - 4 15
4. Anzhi 7 4 2 1 11 - 6 14
5. Mashuk-kmv 8 4 2 2 15 - 9 14
6. Kuban (Krasnodar) 7 4 1 2 16 - 8 13
7. Spartak Nalchik 7 3 3 1 9 - 5 12
8. Forte 8 3 3 2 15 - 7 12
9. Dinamo Stavropol 7 3 2 2 12 - 6 11
10. SKA Rostov 6 3 1 2 9 - 8 10
11. FK Makhachkala 7 3 1 3 9 - 10 10
12. Biolog-Novokubansk 8 3 1 4 17 - 16 10
13. Krasnodar 3 8 3 0 5 12 - 20 9
14. Druzhba 8 2 2 4 10 - 19 8
15. Inter Cherkessk 8 2 2 4 8 - 18 8
16. Essentuki 7 2 1 4 12 - 23 7
17. Tuapse 8 1 1 6 10 - 26 4

Grupo 2

Team Prev. matches G W D D G P
1. Zenit-2 9 7 1 1 26 - 7 22
2. Dolgoprudnyi 7 7 0 0 14 - 4 21
3. Dinamo Moscow II 9 5 3 1 22 - 10 18
4. Lokomotiv-Kazanka Moscow 7 4 3 0 17 - 7 15
5. Tver 8 4 3 1 16 - 7 15
6. Zvezda Saint Petersburg 9 4 3 2 14 - 5 15
7. Luki-Energiya 10 5 0 5 16 - 13 15
8. Torpedo Vladimir 7 4 2 1 14 - 8 14
9. Rodina 7 4 2 1 17 - 11 14
10. Murom 8 3 2 3 10 - 9 11
11. Smolensk 8 3 2 3 9 - 9 11
12. Zenit Irkutsk 6 3 1 2 9 - 6 10
13. Leningradets 7 3 0 4 12 - 9 9
14. Znamya Truda 8 2 2 4 5 - 7 8
15. Kolomna 6 1 2 3 9 - 12 5
16. Chita 6 1 2 3 7 - 10 5

Grupo 3

Team Prev. matches G W D D G P
1. Saturn Ramenskoye 6 6 0 0 17 - 1 18
2. Zvezda Ryazan 8 5 1 2 17 - 8 16
3. Metallurg Lipetsk 8 4 3 1 18 - 5 15
4. Salyut Energiya 8 4 3 1 18 - 6 15
5. Strogino 7 4 2 1 13 - 9 14
6. Khimik Novomoskovsk 8 4 2 2 11 - 10 14
7. Sokol-Saratov 7 4 1 2 12 - 5 13
8. Avangard 7 3 4 0 11 - 8 13
9. Khimki II 8 4 1 3 10 - 8 13
10. Kaluga 7 4 0 3 15 - 10 12
11. Kvant 8 3 2 3 9 - 12 11
12. Sahalin 7 3 1 3 10 - 6 10
13. Metallurg Vidnoe 8 3 0 5 14 - 17 9
14. Krasnyy 7 2 2 3 7 - 6 8
15. Fakel II 7 2 0 5 8 - 12 6
16. Znamya Noginsk 6 1 2 3 5 - 7 5

Grupo 4

Team Prev. matches G W D D G P
1. Chelyabinsk 7 5 0 2 22 - 5 15
2. Zvezda Perm 7 4 3 0 18 - 8 15
3. Novosibirsk FK 7 4 3 0 14 - 6 15
4. Volga Ulyanovsk 8 4 2 2 8 - 3 14
5. Tyumen 7 4 1 2 9 - 4 13
6. Dinamo Barnaul 7 4 1 2 11 - 8 13
7. Kamaz 6 4 0 2 20 - 7 12
8. Nosta Novotroitsk 5 3 1 1 18 - 6 10
9. Volna Kovernino 8 3 1 4 6 - 8 10
10. Ural II 7 2 3 2 8 - 8 9
11. Zenit-Izhevsk 6 2 1 3 8 - 7 7
12. Lada SOK 7 1 4 2 4 - 5 7
13. FC Orenburg II 9 1 1 7 4 - 19 4
14. Lada Tolyatti 7 1 0 6 4 - 25 3
15. Krylya Sovetov Samara II 5 0 0 5 8 - 16 0

Group 1

Team Prev. matches G W D D G P
1. Kuban Kholding 8 7 0 1 21 - 6 21
2. Kuban (Krasnodar) 8 7 0 1 21 - 7 21
3. SKA Rostov 9 6 1 2 28 - 9 19
4. Chernomorets Novorossiysk 8 5 2 1 17 - 5 17
5. Anzhi 8 3 3 2 14 - 10 12
6. Spartak Nalchik 8 3 2 3 14 - 12 11
7. Dinamo Stavropol 8 3 0 5 10 - 15 9
8. Legion Dynamo 6 1 4 1 7 - 6 7
9. Forte 7 2 1 4 8 - 9 7
10. Druzhba 7 2 1 4 6 - 15 7
11. FK Makhachkala 8 1 3 4 7 - 14 6
12. Krasnodar 3 7 1 2 4 8 - 13 5
13. Mashuk-kmv 7 1 2 4 5 - 15 5
14. Biolog-Novokubansk 7 1 1 5 7 - 17 4
15. Inter Cherkessk 7 1 1 5 6 - 19 4
16. Essentuki 8 1 1 6 5 - 15 4
17. Tuapse 6 0 1 5 9 - 20 1

Grupo 2

Team Prev. matches G W D D G P
1. Leningradets 9 5 3 1 10 - 7 18
2. Dolgoprudnyi 9 5 2 2 10 - 9 17
3. Tver 8 4 1 3 13 - 13 13
4. Dinamo Moscow II 7 4 0 3 12 - 12 12
5. Lokomotiv-Kazanka Moscow 9 3 3 3 15 - 20 12
6. Torpedo Vladimir 7 3 1 3 9 - 8 10
7. Rodina 7 2 3 2 10 - 12 9
8. Zenit-2 7 2 2 3 8 - 9 8
9. Murom 8 2 1 5 9 - 13 7
10. Znamya Truda 8 1 4 3 9 - 11 7
11. Kolomna 10 2 1 7 11 - 22 7
12. Zenit Irkutsk 6 1 1 4 3 - 11 4
13. Smolensk 8 0 3 5 5 - 19 3
14. Zvezda Saint Petersburg 7 0 2 5 6 - 14 2
15. Luki-Energiya 6 0 1 5 2 - 16 1
16. Chita 6 0 0 6 2 - 21 0

Grupo 3

Team Prev. matches G W D D G P
1. Metallurg Lipetsk 6 5 0 1 13 - 7 15
2. Salyut Energiya 7 4 2 1 8 - 4 14
3. Sokol-Saratov 8 4 2 2 12 - 8 14
4. Krasnyy 8 4 2 2 14 - 11 14
5. Znamya Noginsk 8 3 4 1 10 - 8 13
6. Zvezda Ryazan 7 4 0 3 10 - 8 12
7. Saturn Ramenskoye 8 3 2 3 16 - 9 11
8. Khimik Novomoskovsk 7 2 4 1 9 - 8 10
9. Strogino 8 3 0 5 7 - 14 9
10. Kaluga 8 2 2 4 6 - 9 8
11. Kvant 7 1 2 4 5 - 15 5
12. Metallurg Vidnoe 6 1 0 5 4 - 17 3
13. Khimki II 7 1 0 6 8 - 27 3
14. Avangard 7 0 2 5 4 - 14 2
15. Sahalin 7 0 2 5 2 - 15 2
16. Fakel II 8 0 0 8 2 - 21 0

Grupo 4

Team Prev. matches G W D D G P
1. Tyumen 8 6 2 0 15 - 7 20
2. Novosibirsk FK 7 5 2 0 14 - 4 17
3. Volga Ulyanovsk 7 5 2 0 11 - 3 17
4. Volna Kovernino 7 4 2 1 13 - 9 14
5. Zvezda Perm 6 4 1 1 14 - 5 13
6. Kamaz 6 3 1 2 12 - 8 10
7. Chelyabinsk 6 3 1 2 6 - 4 10
8. Ural II 7 2 2 3 10 - 13 8
9. Nosta Novotroitsk 8 2 2 4 5 - 14 8
10. Dinamo Barnaul 6 2 1 3 6 - 11 7
11. Lada SOK 8 2 1 5 15 - 12 7
12. FC Orenburg II 6 1 1 4 4 - 14 4
13. Krylya Sovetov Samara II 7 1 1 5 5 - 18 4
14. Zenit-Izhevsk 7 0 1 6 3 - 15 1
15. Lada Tolyatti 7 0 1 6 2 - 25 1

Top Forwarders

# Player         
1. Stanislav Krapukhin 14 2 0
2. Konstantin Korzh 14 2 0
3. Evgeni Tyukalov 11 2 0
4. Ruslan Galiakberov 10 0 0
5. Maxim Zhitnev 10 1 0
All forwarders

Top Bookers

# Player      
1. Anton Klochkov 0 2
2. Vladislav Zakirko 0 2
3. Alexandr Stolyarenko 0 1
4. Bogdan Karuykin 0 1
5. Andrey Zaytsev 0 1
All bookers
Best bookmakers rating
1 Bonus: 100$ Make bet!
2 Bonus: 30 Euro Make bet!
3 Bonus: 100$ Make bet!
4 Bonus: 20 Euro Make bet!