Italy: Serie D 2020-2021

Standings

Group A

Team Prev. matches G W D D G P
1. ASD Bra 6 5 1 0 10 - 1 16
2. P.D.H.A.E. 7 5 1 1 11 - 5 16
3. Sanremese 7 4 2 1 10 - 9 14
4. ASDC Gozzano 7 4 0 3 11 - 8 12
5. Derthona 6 3 2 1 7 - 7 11
6. Lavagnese 6 3 1 2 8 - 10 10
7. Caronnese 6 3 0 3 10 - 7 9
8. Sestri Levante 6 3 0 3 5 - 7 9
9. ASD Imperia 7 3 0 4 6 - 7 9
10. Borgosesia 6 2 2 2 6 - 7 8
11. ASD Calcio Chieri 1955 7 2 2 3 11 - 8 8
12. Castellanzese 7 2 2 3 10 - 12 8
13. ACSD Saluzzo 5 2 1 2 6 - 6 7
14. Folgore Caratese 5 1 3 1 5 - 5 6
15. Legnano2 5 1 3 1 7 - 8 6
16. Arconatese 6 1 3 2 9 - 8 6
17. Vado 6 1 2 3 5 - 9 5
18. Citta di Varese 5 1 0 4 4 - 5 3
19. Fossano 5 1 0 4 3 - 10 3
20. Casale 5 0 1 4 1 - 6 1

Group B

Team Prev. matches G W D D G P
1. Seregno 5 4 0 1 7 - 3 12
2. Real Calepina 6 3 3 0 9 - 4 12
3. Crema 5 3 2 0 14 - 5 11
4. Casatese Rogoredo 6 3 2 1 11 - 4 11
5. Adrense 6 3 2 1 10 - 4 11
6. Cavenago Fanfulla 6 3 1 2 11 - 4 10
7. Villa D'Alme 6 3 1 2 11 - 13 10
8. NibionnoOggiono 6 2 3 1 7 - 7 9
9. Caravaggio 4 2 2 0 7 - 5 8
10. Brusaporto 6 2 1 3 4 - 8 7
11. Calvina 5 1 2 2 2 - 8 5
12. Tritium 6 1 2 3 6 - 9 5
13. Scanzorosciate 6 1 2 3 4 - 8 5
14. Breno 6 0 5 1 6 - 9 5
15. Sona 5 1 1 3 8 - 7 4
16. AS Vis Nova Giussano 5 1 1 3 1 - 10 4
17. Virtus Bergamo Alzanoseriate 6 1 1 4 5 - 10 4
18. Pontisola 5 0 1 4 4 - 9 1

Group C

Team Prev. matches G W D D G P
1. Delta Calcio Rovigo 8 6 0 2 11 - 5 18
2. Mestre 8 5 2 1 14 - 7 17
3. Trento 7 4 2 1 12 - 7 14
4. Virtus Bolzano 8 4 2 2 15 - 7 14
5. Cjarlins Muzane 8 4 2 2 11 - 13 14
6. Luparense 8 4 1 3 11 - 8 13
7. Montebelluna 8 4 1 3 11 - 9 13
8. Caldiero Terme 8 4 1 3 8 - 8 13
9. Este 8 3 3 2 14 - 11 12
10. Belluno 8 3 3 2 10 - 9 12
11. ASD Manzanese 7 3 2 2 11 - 10 11
12. Clodiense 8 3 2 3 10 - 12 11
13. Cartigliano 8 2 4 2 9 - 10 10
14. Adriese 8 2 2 4 6 - 9 8
15. Union Feltre 5 1 3 1 8 - 7 6
16. Union San Giorgio-Sedico 7 1 2 4 8 - 11 5
17. Ambrosiana 8 1 2 5 8 - 14 5
18. Campodarsego 8 1 2 5 4 - 13 5
19. ArzignanoChiampo 7 0 3 4 4 - 8 3
20. Chions 7 0 3 4 3 - 10 3

Group D

Team Prev. matches G W D D G P
1. AC Prato 4 3 1 0 8 - 2 10
2. Fiorenzuola 5 3 1 1 5 - 2 10
3. Aglianese 3 3 0 0 9 - 3 9
4. Mezzolara 4 2 2 0 7 - 5 8
5. Lentigione 5 2 2 1 10 - 6 8
6. Rimini 5 2 2 1 8 - 5 8
7. Progresso Sambizanga2 6 2 2 2 10 - 10 8
8. Real Forte Querceta 3 2 1 0 7 - 3 7
9. Correggese 3 2 1 0 7 - 5 7
10. GS Bagnolese 4 2 0 2 8 - 5 6
11. Pro Livorno 1919 Sorgenti 4 2 0 2 7 - 6 6
12. Forli 5 2 0 3 5 - 11 6
13. Seravezza 5 1 1 3 5 - 8 4
14. Sasso Marconi 6 1 1 4 6 - 13 4
15. Sammaurese 5 1 0 4 6 - 11 3
16. SSDRL Marignanese Calcio 5 0 3 2 5 - 7 3
17. Ghivizzano Borgoamozzano 4 0 2 2 6 - 10 2
18. Corticella 4 0 1 3 3 - 10 1

Group E

Team Prev. matches G W D D G P
1. Cannara 6 4 0 2 12 - 5 12
2. ASD Trastevere 6 4 0 2 9 - 4 12
3. Aquila Montevarchi 4 3 0 1 12 - 6 9
4. Siena 4 3 0 1 7 - 5 9
5. Tiferno Lerchi 5 2 2 1 8 - 7 8
6. Foligno 5 2 2 1 6 - 6 8
7. Trestina 5 2 2 1 5 - 5 8
8. Sangiovannese 5 2 1 2 6 - 5 7
9. Gavorrano 5 2 1 2 6 - 6 7
10. Flaminia 5 2 1 2 6 - 8 7
11. San Donato 3 2 0 1 3 - 2 6
12. Montespaccato 4 2 0 2 4 - 7 6
13. Pianese 5 1 2 2 4 - 4 5
14. Sinalunghese 5 1 2 2 6 - 9 5
15. Lornano Badesse 6 1 2 3 5 - 6 5
16. Ostia Mare 5 1 1 3 5 - 8 4
17. Grassina 4 1 0 3 5 - 10 3
18. Scandicci 4 0 0 4 2 - 8 0

Group F

Team Prev. matches G W D D G P
1. San Nicolo 6 4 2 0 14 - 3 14
2. Campobasso 5 4 1 0 14 - 1 13
3. Castelnuovo Vomano 6 4 0 2 10 - 5 12
4. Recanatese 5 3 2 0 7 - 2 11
5. Cynthia 5 3 1 1 6 - 2 10
6. Tolentino 6 2 4 0 8 - 4 10
7. Vastogirardi 6 2 3 1 7 - 5 9
8. ASD Pineto 6 2 2 2 4 - 4 8
9. Castelfidardo 6 2 2 2 5 - 5 8
10. Atletico SFF 6 2 2 2 6 - 7 8
11. Montegiorgio 6 2 1 3 7 - 9 7
12. Vastese 5 1 3 1 4 - 4 6
13. Matese 6 1 1 4 7 - 12 4
14. Rieti 4 0 2 2 0 - 3 2
15. ASD Porto Sant Elpidio 4 0 2 2 2 - 7 2
16. Real Giulianova 5 0 2 3 2 - 7 2
17. Aprilia 5 0 2 3 1 - 12 2
18. Olympia Agnonese 6 0 2 4 4 - 16 2

Group G

Team Prev. matches G W D D G P
1. Monterosi 6 4 2 0 8 - 2 14
2. Savoia 6 4 1 1 11 - 4 13
3. US Latina 5 4 0 1 15 - 4 12
4. Insieme Formia 5 3 1 1 11 - 6 10
5. Cassino 6 3 1 2 6 - 4 10
6. Muravera 5 2 2 1 7 - 6 8
7. Nocerina 4 2 1 1 6 - 2 7
8. Afragolese 5 2 1 2 9 - 6 7
9. Arzachena 6 1 4 1 5 - 5 7
10. Vis Artena 4 2 0 2 4 - 5 6
11. Gladiator 5 1 3 1 4 - 4 6
12. Carbonia 5 1 3 1 5 - 5 6
13. ASD Lanusei 5 1 2 2 7 - 7 5
14. Giugliano 4 1 0 3 3 - 13 3
15. Latte Dolce 4 0 3 1 4 - 6 3
16. Team Nuova Florida 2005 5 0 2 3 3 - 11 2
17. Nola 5 0 2 3 2 - 11 2
18. Torres 5 0 0 5 1 - 10 0

Group H

Team Prev. matches G W D D G P
1. Sorrento 6 5 1 0 10 - 4 16
2. Brindisi 6 4 0 2 8 - 6 12
3. AZ Picerno ASD 6 3 2 1 8 - 3 11
4. Casarano 5 3 1 1 9 - 5 10
5. Taranto 5 3 1 1 7 - 4 10
6. Francavilla1 6 3 1 2 8 - 10 10
7. Lavello 6 2 3 1 12 - 7 9
8. Team Altamura 5 2 1 2 8 - 9 7
9. Fidelis Andria 6 2 1 3 6 - 5 7
10. Sporting Fulgor Molfetta 6 2 1 3 8 - 9 7
11. Bitonto 6 2 1 3 8 - 9 7
12. Nardo 5 2 0 3 5 - 8 6
13. Audace Cerignola 6 1 3 2 5 - 5 6
14. Citta di Fasano 4 1 1 2 4 - 5 4
15. Portici 5 1 1 3 7 - 12 4
16. Gravina 4 1 0 3 8 - 9 3
17. Aversa Normanna 4 1 0 3 4 - 7 3
18. Puteolana 5 1 0 4 4 - 12 3

Group I

Team Prev. matches G W D D G P
1. Cittanovese 6 4 1 1 12 - 5 13
2. Acireale 6 4 1 1 9 - 4 13
3. San Luca 6 4 1 1 10 - 7 13
4. Citta di Messina 6 4 1 1 5 - 2 13
5. Calcio Biancavilla 1990 6 4 0 2 9 - 7 12
6. Santa Maria Cilento 6 3 2 1 11 - 4 11
7. Licata 6 3 0 3 7 - 5 9
8. Castrovillari 5 2 2 1 7 - 5 8
9. Messina 5 2 2 1 6 - 5 8
10. Paterno 6 2 1 3 5 - 6 7
11. Dattilo Noir 6 2 1 3 5 - 7 7
12. Sant'Agata 5 2 0 3 7 - 8 6
13. Marina di Ragusa 6 2 0 4 4 - 6 6
14. Rotonda 6 1 2 3 6 - 10 5
15. Gelbison Cilento 4 1 1 2 5 - 6 4
16. Troina 4 1 1 2 1 - 4 4
17. Rende 6 0 2 4 3 - 12 2
18. Roccella 5 0 0 5 2 - 11 0

Group A

Team Prev. matches G W D D G P
1. P.D.H.A.E. 3 3 0 0 6 - 1 9
2. Sestri Levante 3 3 0 0 4 - 1 9
3. ASDC Gozzano 4 3 0 1 8 - 3 9
4. ASD Imperia 4 3 0 1 6 - 2 9
5. Sanremese 4 2 2 0 5 - 2 8
6. ASD Bra 3 2 1 0 5 - 0 7
7. Borgosesia 3 2 1 0 4 - 1 7
8. Derthona 2 2 0 0 4 - 1 6
9. Lavagnese 2 2 0 0 5 - 3 6
10. Caronnese 3 2 0 1 8 - 4 6
11. Castellanzese 3 2 0 1 8 - 5 6
12. ASD Calcio Chieri 1955 3 1 2 0 7 - 2 5
13. Legnano2 3 1 2 0 5 - 3 5
14. Vado 4 1 2 1 3 - 3 5
15. Arconatese 3 1 1 1 7 - 4 4
16. ACSD Saluzzo 2 1 0 1 3 - 3 3
17. Fossano 3 1 0 2 1 - 5 3
18. Folgore Caratese 3 0 2 1 3 - 4 2
19. Citta di Varese 2 0 0 2 0 - 2 0
20. Casale 3 0 0 3 0 - 4 0

Group B

Team Prev. matches G W D D G P
1. Cavenago Fanfulla 3 3 0 0 10 - 0 9
2. Seregno 3 3 0 0 6 - 1 9
3. Crema 3 2 1 0 7 - 3 7
4. Brusaporto 3 2 1 0 4 - 1 7
5. Villa D'Alme 3 2 1 0 6 - 4 7
6. Casatese Rogoredo 3 2 0 1 9 - 3 6
7. Adrense 3 2 0 1 4 - 1 6
8. Real Calepina 3 1 2 0 5 - 3 5
9. NibionnoOggiono 3 1 2 0 3 - 2 5
10. Caravaggio 2 1 1 0 3 - 2 4
11. Scanzorosciate 3 1 1 1 3 - 4 4
12. Sona 3 1 0 2 6 - 4 3
13. Breno 3 0 3 0 3 - 3 3
14. Calvina 2 0 2 0 1 - 1 2
15. Pontisola 2 0 1 1 1 - 2 1
16. Tritium 3 0 1 2 3 - 5 1
17. AS Vis Nova Giussano 2 0 0 2 0 - 7 0
18. Virtus Bergamo Alzanoseriate 3 0 0 3 1 - 6 0

Group C

Team Prev. matches G W D D G P
1. Virtus Bolzano 5 4 1 0 13 - 3 13
2. Delta Calcio Rovigo 4 4 0 0 6 - 0 12
3. ASD Manzanese 4 2 1 1 6 - 4 7
4. Luparense 4 2 1 1 6 - 4 7
5. Clodiense 4 2 1 1 5 - 5 7
6. Mestre 4 2 1 1 5 - 5 7
7. Montebelluna 4 2 0 2 5 - 7 6
8. Cjarlins Muzane 4 2 0 2 6 - 10 6
9. Adriese 5 2 0 3 5 - 6 6
10. Cartigliano 5 1 3 1 6 - 5 6
11. Este 4 1 2 1 8 - 7 5
12. Union Feltre 2 1 1 0 3 - 1 4
13. Trento 2 1 1 0 3 - 2 4
14. Ambrosiana 4 1 1 2 7 - 8 4
15. Caldiero Terme 4 1 1 2 2 - 4 4
16. Union San Giorgio-Sedico 3 1 0 2 4 - 4 3
17. Belluno 3 0 3 0 2 - 2 3
18. ArzignanoChiampo 4 0 2 2 2 - 4 2
19. Chions 3 0 1 2 1 - 5 1
20. Campodarsego 4 0 1 3 0 - 7 1

Group D

Team Prev. matches G W D D G P
1. Lentigione 3 2 1 0 7 - 2 7
2. GS Bagnolese 2 2 0 0 7 - 2 6
3. Fiorenzuola 2 2 0 0 4 - 1 6
4. Progresso Sambizanga2 3 2 0 1 5 - 4 6
5. Forli 3 2 0 1 5 - 6 6
6. Mezzolara 3 1 2 0 6 - 5 5
7. Rimini 2 1 1 0 3 - 1 4
8. AC Prato 2 1 1 0 2 - 1 4
9. Aglianese 1 1 0 0 3 - 0 3
10. Real Forte Querceta 1 1 0 0 2 - 1 3
11. Correggese 1 1 0 0 3 - 2 3
12. Pro Livorno 1919 Sorgenti 2 1 0 1 4 - 2 3
13. Seravezza 3 1 0 2 3 - 5 3
14. SSDRL Marignanese Calcio 3 0 2 1 4 - 5 2
15. Ghivizzano Borgoamozzano 2 0 1 1 2 - 4 1
16. Corticella 2 0 1 1 2 - 4 1
17. Sasso Marconi 3 0 1 2 3 - 8 1
18. Sammaurese 2 0 0 2 0 - 4 0

Group E

Team Prev. matches G W D D G P
1. Trestina 3 2 1 0 4 - 2 7
2. Aquila Montevarchi 2 2 0 0 6 - 2 6
3. Montespaccato 2 2 0 0 4 - 2 6
4. ASD Trastevere 3 2 0 1 7 - 3 6
5. Cannara 3 2 0 1 5 - 2 6
6. Sangiovannese 2 1 1 0 1 - 0 4
7. Lornano Badesse 3 1 1 1 3 - 1 4
8. Foligno 3 1 1 1 3 - 5 4
9. San Donato 1 1 0 0 1 - 0 3
10. Gavorrano 2 1 0 1 3 - 1 3
11. Pianese 2 1 0 1 4 - 2 3
12. Siena 2 1 0 1 3 - 4 3
13. Sinalunghese 3 1 0 2 4 - 7 3
14. Tiferno Lerchi 2 0 2 0 2 - 2 2
15. Ostia Mare 3 0 1 2 2 - 5 1
16. Flaminia 3 0 1 2 2 - 6 1
17. Scandicci 2 0 0 2 1 - 3 0
18. Grassina 2 0 0 2 2 - 7 0

Group F

Team Prev. matches G W D D G P
1. Campobasso 3 3 0 0 10 - 0 9
2. San Nicolo 3 2 1 0 8 - 1 7
3. Montegiorgio 3 2 1 0 5 - 1 7
4. Recanatese 2 2 0 0 4 - 0 6
5. Cynthia 2 2 0 0 4 - 1 6
6. Castelnuovo Vomano 3 2 0 1 5 - 3 6
7. Vastogirardi 3 1 2 0 3 - 2 5
8. Castelfidardo 3 1 2 0 2 - 1 5
9. Vastese 3 1 2 0 4 - 3 5
10. ASD Pineto 3 1 1 1 3 - 3 4
11. Atletico SFF 3 1 1 1 2 - 2 4
12. Tolentino 3 0 3 0 3 - 3 3
13. ASD Porto Sant Elpidio 2 0 1 1 0 - 2 1
14. Rieti 2 0 1 1 0 - 2 1
15. Matese 3 0 1 2 3 - 6 1
16. Olympia Agnonese 3 0 1 2 1 - 8 1
17. Aprilia 2 0 0 2 1 - 7 0
18. Real Giulianova 3 0 0 3 0 - 5 0

Group G

Team Prev. matches G W D D G P
1. US Latina 3 3 0 0 10 - 2 9
2. Monterosi 3 3 0 0 6 - 1 9
3. Cassino 3 2 1 0 5 - 1 7
4. Savoia 3 2 1 0 4 - 1 7
5. Nocerina 2 2 0 0 5 - 0 6
6. Afragolese 3 2 0 1 9 - 4 6
7. Insieme Formia 3 2 0 1 4 - 3 6
8. Muravera 2 1 1 0 4 - 3 4
9. Carbonia 3 1 1 1 3 - 3 4
10. Vis Artena 2 1 0 1 3 - 4 3
11. Giugliano 2 1 0 1 2 - 5 3
12. Gladiator 2 0 2 0 0 - 0 2
13. ASD Lanusei 2 0 2 0 1 - 1 2
14. Latte Dolce 2 0 2 0 2 - 2 2
15. Arzachena 3 0 2 1 3 - 4 2
16. Team Nuova Florida 2005 2 0 1 1 1 - 2 1
17. Nola 3 0 1 2 1 - 8 1
18. Torres 2 0 0 2 1 - 3 0

Group H

Team Prev. matches G W D D G P
1. Brindisi 3 3 0 0 7 - 3 9
2. Sorrento 3 3 0 0 5 - 2 9
3. Lavello 3 2 1 0 8 - 2 7
4. Sporting Fulgor Molfetta 3 2 1 0 5 - 1 7
5. Francavilla1 3 2 1 0 7 - 5 7
6. Casarano 2 2 0 0 4 - 0 6
7. Taranto 3 2 0 1 4 - 3 6
8. Nardo 3 2 0 1 3 - 3 6
9. Citta di Fasano 2 1 1 0 3 - 1 4
10. Portici 2 1 1 0 5 - 4 4
11. Fidelis Andria 3 1 1 1 4 - 2 4
12. AZ Picerno ASD 3 1 1 1 3 - 2 4
13. Audace Cerignola 3 1 1 1 4 - 3 4
14. Bitonto 3 1 1 1 3 - 3 4
15. Gravina 2 1 0 1 5 - 4 3
16. Aversa Normanna 2 1 0 1 2 - 2 3
17. Puteolana 2 1 0 1 3 - 4 3
18. Team Altamura 3 1 0 2 4 - 6 3

Group I

Team Prev. matches G W D D G P
1. Licata 3 3 0 0 7 - 1 9
2. Acireale 3 3 0 0 6 - 1 9
3. Calcio Biancavilla 1990 3 3 0 0 8 - 4 9
4. Citta di Messina 3 3 0 0 4 - 1 9
5. Santa Maria Cilento 3 2 1 0 6 - 0 7
6. Cittanovese 3 2 1 0 5 - 2 7
7. San Luca 3 2 1 0 5 - 3 7
8. Messina 2 2 0 0 3 - 1 6
9. Dattilo Noir 3 2 0 1 3 - 1 6
10. Sant'Agata 3 2 0 1 4 - 3 6
11. Castrovillari 3 1 2 0 5 - 3 5
12. Troina 2 1 1 0 1 - 0 4
13. Gelbison Cilento 2 1 1 0 3 - 2 4
14. Rotonda 3 1 1 1 4 - 3 4
15. Marina di Ragusa 3 1 0 2 2 - 3 3
16. Paterno 3 1 0 2 2 - 4 3
17. Rende 3 0 1 2 1 - 6 1
18. Roccella 2 0 0 2 2 - 5 0

Group A

Team Prev. matches G W D D G P
1. ASD Bra 3 3 0 0 5 - 1 9
2. P.D.H.A.E. 4 2 1 1 5 - 4 7
3. Sanremese 3 2 0 1 5 - 7 6
4. Derthona 4 1 2 1 3 - 6 5
5. Folgore Caratese 2 1 1 0 2 - 1 4
6. ACSD Saluzzo 3 1 1 1 3 - 3 4
7. Lavagnese 4 1 1 2 3 - 7 4
8. Citta di Varese 3 1 0 2 4 - 3 3
9. Caronnese 3 1 0 2 2 - 3 3
10. ASDC Gozzano 3 1 0 2 3 - 5 3
11. ASD Calcio Chieri 1955 4 1 0 3 4 - 6 3
12. Arconatese 3 0 2 1 2 - 4 2
13. Castellanzese 4 0 2 2 2 - 7 2
14. Casale 2 0 1 1 1 - 2 1
15. Legnano2 2 0 1 1 2 - 5 1
16. Borgosesia 3 0 1 2 2 - 6 1
17. Fossano 2 0 0 2 2 - 5 0
18. Vado 2 0 0 2 2 - 6 0
19. Sestri Levante 3 0 0 3 1 - 6 0
20. ASD Imperia 3 0 0 3 0 - 5 0

Group B

Team Prev. matches G W D D G P
1. Real Calepina 3 2 1 0 4 - 1 7
2. Adrense 3 1 2 0 6 - 3 5
3. Casatese Rogoredo 3 1 2 0 2 - 1 5
4. Crema 2 1 1 0 7 - 2 4
5. Caravaggio 2 1 1 0 4 - 3 4
6. Virtus Bergamo Alzanoseriate 3 1 1 1 4 - 4 4
7. Tritium 3 1 1 1 3 - 4 4
8. NibionnoOggiono 3 1 1 1 4 - 5 4
9. AS Vis Nova Giussano 3 1 1 1 1 - 3 4
10. Seregno 2 1 0 1 1 - 2 3
11. Villa D'Alme 3 1 0 2 5 - 9 3
12. Calvina 3 1 0 2 1 - 7 3
13. Breno 3 0 2 1 3 - 6 2
14. Sona 2 0 1 1 2 - 3 1
15. Scanzorosciate 3 0 1 2 1 - 4 1
16. Cavenago Fanfulla 3 0 1 2 1 - 4 1
17. Pontisola 3 0 0 3 3 - 7 0
18. Brusaporto 3 0 0 3 0 - 7 0

Group C

Team Prev. matches G W D D G P
1. Mestre 4 3 1 0 9 - 2 10
2. Trento 5 3 1 1 9 - 5 10
3. Caldiero Terme 4 3 0 1 6 - 4 9
4. Belluno 5 3 0 2 8 - 7 9
5. Cjarlins Muzane 4 2 2 0 5 - 3 8
6. Montebelluna 4 2 1 1 6 - 2 7
7. Este 4 2 1 1 6 - 4 7
8. Luparense 4 2 0 2 5 - 4 6
9. Delta Calcio Rovigo 4 2 0 2 5 - 5 6
10. ASD Manzanese 3 1 1 1 5 - 6 4
11. Cartigliano 3 1 1 1 3 - 5 4
12. Campodarsego 4 1 1 2 4 - 6 4
13. Clodiense 4 1 1 2 5 - 7 4
14. Union Feltre 3 0 2 1 5 - 6 2
15. Adriese 3 0 2 1 1 - 3 2
16. Union San Giorgio-Sedico 4 0 2 2 4 - 7 2
17. Chions 4 0 2 2 2 - 5 2
18. Virtus Bolzano 3 0 1 2 2 - 4 1
19. ArzignanoChiampo 3 0 1 2 2 - 4 1
20. Ambrosiana 4 0 1 3 1 - 6 1

Group D

Team Prev. matches G W D D G P
1. AC Prato 2 2 0 0 6 - 1 6
2. Aglianese 2 2 0 0 6 - 3 6
3. Real Forte Querceta 2 1 1 0 5 - 2 4
4. Correggese 2 1 1 0 4 - 3 4
5. Rimini 3 1 1 1 5 - 4 4
6. Fiorenzuola 3 1 1 1 1 - 1 4
7. Mezzolara 1 1 0 0 1 - 0 3
8. Pro Livorno 1919 Sorgenti 2 1 0 1 3 - 4 3
9. Sammaurese 3 1 0 2 6 - 7 3
10. Sasso Marconi 3 1 0 2 3 - 5 3
11. Progresso Sambizanga2 3 0 2 1 5 - 6 2
12. Seravezza 2 0 1 1 2 - 3 1
13. Lentigione 2 0 1 1 3 - 4 1
14. SSDRL Marignanese Calcio 2 0 1 1 1 - 2 1
15. Ghivizzano Borgoamozzano 2 0 1 1 4 - 6 1
16. GS Bagnolese 2 0 0 2 1 - 3 0
17. Forli 2 0 0 2 0 - 5 0
18. Corticella 2 0 0 2 1 - 6 0

Group E

Team Prev. matches G W D D G P
1. Siena 2 2 0 0 4 - 1 6
2. Flaminia 2 2 0 0 4 - 2 6
3. Cannara 3 2 0 1 7 - 3 6
4. Tiferno Lerchi 3 2 0 1 6 - 5 6
5. ASD Trastevere 3 2 0 1 2 - 1 6
6. Foligno 2 1 1 0 3 - 1 4
7. Gavorrano 3 1 1 1 3 - 5 4
8. Aquila Montevarchi 2 1 0 1 6 - 4 3
9. Ostia Mare 2 1 0 1 3 - 3 3
10. Grassina 2 1 0 1 3 - 3 3
11. San Donato 2 1 0 1 2 - 2 3
12. Sangiovannese 3 1 0 2 5 - 5 3
13. Sinalunghese 2 0 2 0 2 - 2 2
14. Pianese 3 0 2 1 0 - 2 2
15. Trestina 2 0 1 1 1 - 3 1
16. Lornano Badesse 3 0 1 2 2 - 5 1
17. Scandicci 2 0 0 2 1 - 5 0
18. Montespaccato 2 0 0 2 0 - 5 0

Group F

Team Prev. matches G W D D G P
1. San Nicolo 3 2 1 0 6 - 2 7
2. Tolentino 3 2 1 0 5 - 1 7
3. Castelnuovo Vomano 3 2 0 1 5 - 2 6
4. Recanatese 3 1 2 0 3 - 2 5
5. Campobasso 2 1 1 0 4 - 1 4
6. Vastogirardi 3 1 1 1 4 - 3 4
7. Cynthia 3 1 1 1 2 - 1 4
8. ASD Pineto 3 1 1 1 1 - 1 4
9. Atletico SFF 3 1 1 1 4 - 5 4
10. Castelfidardo 3 1 0 2 3 - 4 3
11. Matese 3 1 0 2 4 - 6 3
12. Real Giulianova 2 0 2 0 2 - 2 2
13. Aprilia 3 0 2 1 0 - 5 2
14. Rieti 2 0 1 1 0 - 1 1
15. Vastese 2 0 1 1 0 - 1 1
16. ASD Porto Sant Elpidio 2 0 1 1 2 - 5 1
17. Olympia Agnonese 3 0 1 2 3 - 8 1
18. Montegiorgio 3 0 0 3 2 - 8 0

Group G

Team Prev. matches G W D D G P
1. Savoia 3 2 0 1 7 - 3 6
2. Monterosi 3 1 2 0 2 - 1 5
3. Arzachena 3 1 2 0 2 - 1 5
4. Insieme Formia 2 1 1 0 7 - 3 4
5. Muravera 3 1 1 1 3 - 3 4
6. Gladiator 3 1 1 1 4 - 4 4
7. US Latina 2 1 0 1 5 - 2 3
8. Vis Artena 2 1 0 1 1 - 1 3
9. ASD Lanusei 3 1 0 2 6 - 6 3
10. Cassino 3 1 0 2 1 - 3 3
11. Carbonia 2 0 2 0 2 - 2 2
12. Nocerina 2 0 1 1 1 - 2 1
13. Afragolese 2 0 1 1 0 - 2 1
14. Latte Dolce 2 0 1 1 2 - 4 1
15. Nola 2 0 1 1 1 - 3 1
16. Team Nuova Florida 2005 3 0 1 2 2 - 9 1
17. Giugliano 2 0 0 2 1 - 8 0
18. Torres 3 0 0 3 0 - 7 0

Group H

Team Prev. matches G W D D G P
1. AZ Picerno ASD 3 2 1 0 5 - 1 7
2. Sorrento 3 2 1 0 5 - 2 7
3. Taranto 2 1 1 0 3 - 1 4
4. Team Altamura 2 1 1 0 4 - 3 4
5. Casarano 3 1 1 1 5 - 5 4
6. Bitonto 3 1 0 2 5 - 6 3
7. Fidelis Andria 3 1 0 2 2 - 3 3
8. Brindisi 3 1 0 2 1 - 3 3
9. Francavilla1 3 1 0 2 1 - 5 3
10. Lavello 3 0 2 1 4 - 5 2
11. Audace Cerignola 3 0 2 1 1 - 2 2
12. Gravina 2 0 0 2 3 - 5 0
13. Citta di Fasano 2 0 0 2 1 - 4 0
14. Aversa Normanna 2 0 0 2 2 - 5 0
15. Nardo 2 0 0 2 2 - 5 0
16. Sporting Fulgor Molfetta 3 0 0 3 3 - 8 0
17. Portici 3 0 0 3 2 - 8 0
18. Puteolana 3 0 0 3 1 - 8 0

Group I

Team Prev. matches G W D D G P
1. Cittanovese 3 2 0 1 7 - 3 6
2. San Luca 3 2 0 1 5 - 4 6
3. Paterno 3 1 1 1 3 - 2 4
4. Santa Maria Cilento 3 1 1 1 5 - 4 4
5. Acireale 3 1 1 1 3 - 3 4
6. Citta di Messina 3 1 1 1 1 - 1 4
7. Castrovillari 2 1 0 1 2 - 2 3
8. Marina di Ragusa 3 1 0 2 2 - 3 3
9. Calcio Biancavilla 1990 3 1 0 2 1 - 3 3
10. Messina 3 0 2 1 3 - 4 2
11. Rende 3 0 1 2 2 - 6 1
12. Dattilo Noir 3 0 1 2 2 - 6 1
13. Rotonda 3 0 1 2 2 - 7 1
14. Sant'Agata 2 0 0 2 3 - 5 0
15. Gelbison Cilento 2 0 0 2 2 - 4 0
16. Troina 2 0 0 2 0 - 4 0
17. Licata 3 0 0 3 0 - 4 0
18. Roccella 3 0 0 3 0 - 6 0
Best bookmakers rating
1 Bonus: 100$ Make bet!
2 Bonus: 30 Euro Make bet!
3 Bonus: 100$ Make bet!
4 Bonus: 20 Euro Make bet!