Group C Braga 0:2 Ludogorets Group D Austria Wien 1:3 Rijeka Group F Sheriff Tiraspol 1:1 Lokomotiv Moscow Group B Dynamo Kiev 2:2 Young Boys Group D AC Milan 0:0 AEK Group E Atalanta 3:1 Apollon Limassol Group B Skenderbeu 0:0 Partizan Belgrade Group C Hoffenheim 3:1 Istanbul Basaksehir Group E Everton 1:2 Olympique Lyonnais Group F FC Fastav Zlin 1:1 FC Copenhagen Group A Villareal 2:2 Slavia Prague Group G Lugano 3:2 FC Viktoria Plzen Group H Red Star Belgrade 0:1 Arsenal Group J Oestersunds FK 2:2 Athletic Bilbao Group K Zulte Waregem 1:1 Vitesse Group H Bate Borisov 1:0 Koln Group I Olympique Marseille 2:1 Vitoria Guimaraes Group K Nice 1:3 Lazio Group L Vardar 0:6 Real Sociedad Group G Hapoel Beer Sheva 1:2 Steaua Bucharest Group I Konyaspor 0:2 Salzburg Group J Zorya 2:1 Hertha Berlin Group L Zenit 3:1 Rosenborg Group A Lokomotiv Astana 4:0 Maccabi Tel Aviv Group F Lokomotiv Moscow 3:0 FC Fastav Zlin Group A Maccabi Tel Aviv 0:0 Villareal Group C Ludogorets 2:1 Hoffenheim Group D AC Milan 3:2 Rijeka Group F Sheriff Tiraspol 0:0 FC Copenhagen Group B Skenderbeu 1:1 Young Boys Group D AEK 2:2 Austria Wien Group E Everton 2:2 Apollon Limassol Group B Partizan Belgrade 2:3 Dynamo Kiev Group C Braga 2:1 Istanbul Basaksehir Group E Olympique Lyonnais 1:1 Atalanta Group H Bate Borisov 2:4 Arsenal Group I Salzburg 1:0 Olympique Marseille Group K Lazio 2:0 Zulte Waregem Group L Zenit 3:1 Real Sociedad Group G FC Viktoria Plzen 3:1 Hapoel Beer Sheva Group I Konyaspor 2:1 Vitoria Guimaraes Group J Oestersunds FK 1:0 Hertha Berlin Group L Rosenborg 3:1 Vardar Group G Lugano 1:2 Steaua Bucharest Group H Koln 0:1 Red Star Belgrade Group J Athletic Bilbao 0:1 Zorya Group K Nice 3:0 Vitesse Group A Lokomotiv Astana 1:1 Slavia Prague Group H Arsenal 3:1 Koln Group K Zulte Waregem 1:5 Nice Group L Real Sociedad 4:0 Rosenborg Group G Steaua Bucharest 3:0 FC Viktoria Plzen Group I Olympique Marseille 1:0 Konyaspor Group J Hertha Berlin 0:0 Athletic Bilbao Group L Vardar 0:5 Zenit Group G Hapoel Beer Sheva 2:1 Lugano Group J Zorya 0:2 Oestersunds FK Group K Vitesse 2:3 Lazio Group H Red Star Belgrade 1:1 Bate Borisov Group I Vitoria Guimaraes 1:1 Salzburg Group D Rijeka 1:2 AEK Group F FC Fastav Zlin 0:0 Sheriff Tiraspol Group A Villareal 3:1 Lokomotiv Astana Group B Young Boys 1:1 Partizan Belgrade Group D Austria Wien 1:5 AC Milan Group E Apollon Limassol 1:1 Olympique Lyonnais Group B Dynamo Kiev 3:1 Skenderbeu Group C Istanbul Basaksehir 0:0 Ludogorets Group E Atalanta 3:0 Everton Group F FC Copenhagen 0:0 Lokomotiv Moscow Group A Slavia Prague 1:0 Maccabi Tel Aviv Group C Hoffenheim 1:2 Braga Play Off Round Austria Wien 0:1 Osijek Play Off Round Red Star Belgrade 2:1 Krasnodar Play Off Round Hajduk Split 1:1 Everton Play Off Round Shkendija 0:1 AC Milan Play Off Round Athletic Bilbao 1:0 Panathinaikos Play Off Round Rosenborg 3:2 Ajax Play Off Round Olympique Marseille 3:0 Domzale Play Off Round Braga 3:2 Hafnarfjordur Play Off Round AEK 3:0 Brugge Play Off Round Videoton 0:4 Partizan Belgrade Play Off Round Skenderbeu 0:0 Dinamo Zagreb Play Off Round Midtjylland 1:1 Apollon Limassol Play Off Round Fenerbahce 1:2 Vardar Play Off Round Suduva 0:0 Ludogorets Play Off Round Aleksandriya 1:2 Bate Borisov Play Off Round Maccabi Tel Aviv 2:2 Altach Play Off Round Zenit 2:0 Utrecht Play Off Round Salzburg 4:0 FC Viitorul Constanta Play Off Round Sheriff Tiraspol 0:0 Legia Warsaw Play Off Round Oestersunds FK 2:0 PAOK Play Off Round Dynamo Kiev 3:1 Maritimo Play Off Round AEK Larnaca 0:0 FC Viktoria Plzen Play Off Round Maritimo 0:0 Dynamo Kiev Play Off Round Everton 2:0 Hajduk Split Play Off Round Partizan Belgrade 0:0 Videoton Play Off Round Domzale 1:1 Olympique Marseille Play Off Round FC Viitorul Constanta 1:3 Salzburg Play Off Round Legia Warsaw 1:1 Sheriff Tiraspol Play Off Round Brugge 0:0 AEK Play Off Round Osijek 1:2 Austria Wien Play Off Round Ajax 0:1 Rosenborg Play Off Round AC Milan 6:0 Shkendija Play Off Round Ludogorets 2:0 Suduva Play Off Round Altach 0:1 Maccabi Tel Aviv Play Off Round Panathinaikos 2:3 Athletic Bilbao Play Off Round FC Viktoria Plzen 3:1 AEK Larnaca Play Off Round Vardar 2:0 Fenerbahce Play Off Round PAOK 3:1 Oestersunds FK Play Off Round Hafnarfjordur 1:2 Braga Play Off Round Bate Borisov 1:1 Aleksandriya Play Off Round Apollon Limassol 3:2 Midtjylland Play Off Round Dinamo Zagreb 1:1 Skenderbeu Play Off Round Krasnodar 3:2 Red Star Belgrade Play Off Round Utrecht 1:0 Zenit Qualifying Round 3 Braga 2:1 AIK Qualifying Round 3 Domzale 2:0 Freiburg Qualifying Round 3 Panionios 0:1 Maccabi Tel Aviv Qualifying Round 3 Osijek 1:0 PSV Qualifying Round 3 Ruzomberok 0:1 Everton Qualifying Round 3 AC Milan 2:0 Universitatea Craiova Qualifying Round 3 Athletic Bilbao 3:0 Dinamo Bucuresti Qualifying Round 3 Oostende 0:0 Olympique Marseille Qualifying Round 3 Altach 3:1 Gent Qualifying Round 3 Midtjylland 2:1 Arka Gdynia Qualifying Round 3 Hajduk Split 2:0 Brondby Qualifying Round 3 Lech Poznan 2:2 Utrecht Qualifying Round 3 Maritimo 2:0 Botev Plovdiv Qualifying Round 3 PAOK 2:0 Olimpik Donetsk Qualifying Round 3 Skenderbeu 2:1 Mlada Boleslav Qualifying Round 3 Lyngby 1:3 Krasnodar Qualifying Round 3 Fenerbahce 1:1 Sturm Graz Qualifying Round 3 Fola 1:2 Oestersunds FK Qualifying Round 3 Zenit 0:1 Bnei Yehuda Tel Aviv Qualifying Round 3 Qabala 1:2 Panathinaikos Qualifying Round 3 Apollon Limassol 2:0 Aberdeen Qualifying Round 3 Videoton 1:0 FC Girondins Bordeaux Qualifying Round 3 Aleksandriya 1:0 AFC Astra Giurgiu Qualifying Round 3 Sparta Prague 0:1 Red Star Belgrade Qualifying Round 3 Odd 0:0 Dinamo Zagreb Qualifying Round 3 Shkendija 3:0 Trakai Qualifying Round 3 Dinamo Minsk 1:1 AEK Larnaca Qualifying Round 3 AEL Limassol 1:2 Austria Wien Qualifying Round 3 Sion 1:1 Suduva Qualifying Round 3 Freiburg 1:0 Domzale Qualifying Round 3 Everton 1:0 Ruzomberok Qualifying Round 3 Austria Wien 0:0 AEL Limassol Qualifying Round 3 Olympique Marseille 4:2 Oostende Qualifying Round 3 Aberdeen 2:1 Apollon Limassol Qualifying Round 3 Dinamo Zagreb 2:1 Odd Qualifying Round 3 FC Girondins Bordeaux 2:1 Videoton Qualifying Round 3 Red Star Belgrade 2:0 Sparta Prague Qualifying Round 3 Gent 1:1 Altach Qualifying Round 3 Panathinaikos 1:0 Qabala Qualifying Round 3 Universitatea Craiova 0:1 AC Milan Qualifying Round 3 Arka Gdynia 3:2 Midtjylland Qualifying Round 3 Brondby 0:0 Hajduk Split Qualifying Round 3 AFC Astra Giurgiu 0:0 Aleksandriya Qualifying Round 3 Dinamo Bucuresti 1:1 Athletic Bilbao Qualifying Round 3 Botev Plovdiv 0:0 Maritimo Qualifying Round 3 Bnei Yehuda Tel Aviv 0:2 Zenit Qualifying Round 3 Suduva 3:0 Sion Qualifying Round 3 Krasnodar 2:1 Lyngby Qualifying Round 3 Oestersunds FK 1:0 Fola Qualifying Round 3 AIK 1:1 Braga Qualifying Round 3 Utrecht 0:0 Lech Poznan Qualifying Round 3 AEK Larnaca 2:0 Dinamo Minsk Qualifying Round 3 PSV 0:1 Osijek Qualifying Round 3 Sturm Graz 1:2 Fenerbahce Qualifying Round 3 Maccabi Tel Aviv 1:0 Panionios Qualifying Round 3 Olimpik Donetsk 1:1 PAOK Qualifying Round 3 Trakai 2:1 Shkendija Qualifying Round 3 Mlada Boleslav 2:1 Skenderbeu Qualifying Round 2 KR Reykjavik 0:2 Maccabi Tel Aviv Qualifying Round 2 Videoton 1:1 Nomme Kalju Qualifying Round 2 Gorica 2:3 Panionios Qualifying Round 2 Siroki Brijeg 0:2 Aberdeen Qualifying Round 2 Mladost Podgorica 0:3 Sturm Graz Qualifying Round 2 Jagiellonia Bialystok 0:2 Qabala Qualifying Round 2 Red Star Belgrade 2:0 Irtish Pavlodar Qualifying Round 2 Lech Poznan 2:0 Haugesund Qualifying Round 2 AEL Limassol 2:1 Progres Niedercorn Qualifying Round 2 Skenderbeu 2:0 Kairat Almaty Qualifying Round 2 Domzale 3:2 Valur Qualifying Round 2 FC Luzern 2:1 Osijek Qualifying Round 2 Botev Plovdiv 4:0 Beitar Jerusalem Qualifying Round 2 Galatasaray 1:1 Oestersunds FK Qualifying Round 2 Fola 4:1 Inter Baku Qualifying Round 2 Utrecht 3:1 Valletta Qualifying Round 2 AEK Larnaca 1:0 Cork City Qualifying Round 2 Zira 0:0 AFC Astra Giurgiu Qualifying Round 2 Midtjylland 3:1 Ferencvaros Qualifying Round 2 Bnei Yehuda Tel Aviv 2:0 Trencin Qualifying Round 2 AIK 2:0 Zeljeznicar Qualifying Round 2 Brann 0:2 Ruzomberok Qualifying Round 2 Odd 1:0 Vaduz Qualifying Round 2 Olimpia Balti 1:2 Apollon Limassol Qualifying Round 2 Levski Sofia 1:2 Hajduk Split Qualifying Round 2 Dinamo Brest 0:3 Altach Qualifying Round 2 Suduva 0:1 FK Liepaja Qualifying Round 2 VPS 2:1 Brondby Qualifying Round 2 HJK Helsinki 1:1 Shkendija Qualifying Round 2 Trakai 2:1 IFK Norrkoeping Qualifying Round 2 Mlada Boleslav 2:0 Shamrock Rovers Qualifying Round 2 Dinamo Minsk 3:0 Rabotnicki Qualifying Round 2 Lyngby 2:1 Slovan Bratislava Qualifying Round 2 Valur 1:2 Domzale Qualifying Round 2 Shamrock Rovers 2:3 Mlada Boleslav Qualifying Round 2 Ferencvaros 2:4 Midtjylland Qualifying Round 2 Panionios 2:0 Gorica Qualifying Round 2 Zeljeznicar 0:0 AIK Qualifying Round 2 Osijek 2:0 FC Luzern Qualifying Round 2 Aberdeen 1:1 Siroki Brijeg Qualifying Round 2 Cork City 0:1 AEK Larnaca Qualifying Round 2 Trencin 1:1 Bnei Yehuda Tel Aviv Qualifying Round 2 Hajduk Split 1:0 Levski Sofia Qualifying Round 2 Sturm Graz 0:1 Mladost Podgorica Qualifying Round 2 Slovan Bratislava 0:1 Lyngby Qualifying Round 2 IFK Norrkoeping 2:1 Trakai Qualifying Round 2 Beitar Jerusalem 1:1 Botev Plovdiv Qualifying Round 2 Progres Niedercorn 0:1 AEL Limassol Qualifying Round 2 Valletta 0:0 Utrecht Qualifying Round 2 AFC Astra Giurgiu 3:1 Zira Qualifying Round 2 Vaduz 0:1 Odd Qualifying Round 2 Apollon Limassol 3:0 Olimpia Balti Qualifying Round 2 Qabala 1:1 Jagiellonia Bialystok Qualifying Round 2 Haugesund 3:2 Lech Poznan Qualifying Round 2 Oestersunds FK 2:0 Galatasaray Qualifying Round 2 FK Liepaja 0:2 Suduva Qualifying Round 2 Altach 1:1 Dinamo Brest Qualifying Round 2 Brondby 2:0 VPS Qualifying Round 2 Nomme Kalju 0:3 Videoton Qualifying Round 2 Shkendija 3:1 HJK Helsinki Qualifying Round 2 Rabotnicki 1:1 Dinamo Minsk Qualifying Round 2 Ruzomberok 0:1 Brann Qualifying Round 2 Maccabi Tel Aviv 3:1 KR Reykjavik Qualifying Round 2 Kairat Almaty 1:1 Skenderbeu Qualifying Round 2 Irtish Pavlodar 1:1 Red Star Belgrade Qualifying Round 2 Inter Baku 1:0 Fola Qualifying Round 1 Valur 1:0 Ventspils Qualifying Round 1 Lincoln Red Imps 1:1 AEK Larnaca Qualifying Round 1 Shamrock Rovers 1:0 Stjarnan Qualifying Round 1 Cork City 4:2 Levadiya Qualifying Round 1 Derry City 1:4 Midtjylland Qualifying Round 1 Ballymena United 0:2 Odd Qualifying Round 1 Coleraine 0:0 Haugesund Qualifying Round 1 Osijek 4:0 UE Santa Coloma Qualifying Round 1 Jagiellonia Bialystok 4:0 Dinamo Batumi Qualifying Round 1 Floriana 3:3 Red Star Belgrade Qualifying Round 1 Zeta 2:2 Zeljeznicar Qualifying Round 1 Gorica 2:2 Shirak Qualifying Round 1 Sant Julia 0:5 Skenderbeu Qualifying Round 1 Vasas Budapest 0:3 Beitar Jerusalem Qualifying Round 1 Folgore 0:1 Valletta Qualifying Round 1 Sutjeska 0:0 Levski Sofia Qualifying Round 1 Altach 1:1 Chikhura Qualifying Round 1 Olimpija Ljubljana 0:1 VPS Qualifying Round 1 FC Prishtina 0:1 IFK Norrkoeping Qualifying Round 1 FK Sarajevo 2:1 Olimpia Balti Qualifying Round 1 B36 1:2 Nomme Kalju Qualifying Round 1 NSI Runavik 0:2 Dinamo Minsk Qualifying Round 1 Bangor City 0:3 Lyngby Qualifying Round 1 AIK 5:0 KI Klaksvik Qualifying Round 1 Slovan Bratislava 5:0 Pyunik Qualifying Round 1 Dunav Ruse 0:2 Irtish Pavlodar Qualifying Round 1 Inter Baku 2:0 Mladost Lucani Qualifying Round 1 Botev Plovdiv 1:0 Partizani Qualifying Round 1 Vaduz 3:0 Bala Town Qualifying Round 1 Ruzomberok 2:0 Vojvodina Qualifying Round 1 Torpedo Kutaisi 0:3 Trencin Qualifying Round 1 Differdange 1:2 Zira Qualifying Round 1 FK Liepaja 2:0 Crusaders Qualifying Round 1 SJK 0:2 KR Reykjavik Qualifying Round 1 Trakai 1:0 St. Johnstone Qualifying Round 1 Gandzasar 0:3 Mladost Podgorica Qualifying Round 1 Flora Tallinn 2:3 Domzale Qualifying Round 1 HJK Helsinki 3:0 Connah's Quay Qualifying Round 1 Atlantas Klaipeda 1:2 Kairat Almaty Qualifying Round 1 Rabotnicki 6:0 Tre Penne Galazzano Qualifying Round 1 Jelgava 0:1 Ferencvaros Qualifying Round 1 Ordabasy 0:0 Siroki Brijeg Qualifying Round 1 Dinamo Tirana 0:3 Maccabi Tel Aviv Qualifying Round 1 Pelister Bitola 0:3 Lech Poznan Qualifying Round 1 Suduva 2:1 Shakhtior Soligorsk Qualifying Round 1 FC Milsami 1:1 Fola Qualifying Round 1 Dacia Chisinau 0:4 Shkendija Qualifying Round 1 AEL Limassol 6:0 St. Joseph's Qualifying Round 1 Progres Niedercorn 2:0 Rangers Qualifying Round 1 Balzan 3:3 Videoton Qualifying Round 1 Stjarnan 0:1 Shamrock Rovers Qualifying Round 1 KR Reykjavik 0:0 SJK Qualifying Round 1 Valletta 2:0 Folgore Qualifying Round 1 Videoton 2:0 Balzan Qualifying Round 1 Crusaders 3:1 FK Liepaja Qualifying Round 1 St. Johnstone 1:2 Trakai Qualifying Round 1 Zeljeznicar 1:0 Zeta Qualifying Round 1 Lech Poznan 4:0 Pelister Bitola Qualifying Round 1 Rangers 1:0 Progres Niedercorn Qualifying Round 1 St. Joseph's 0:4 AEL Limassol Qualifying Round 1 Red Star Belgrade 3:0 Floriana Qualifying Round 1 Mladost Podgorica 1:0 Gandzasar Qualifying Round 1 Mladost Lucani 0:3 Inter Baku Qualifying Round 1 Domzale 2:0 Flora Tallinn Qualifying Round 1 Siroki Brijeg 2:0 Ordabasy Qualifying Round 1 Tre Penne Galazzano 0:1 Rabotnicki Qualifying Round 1 Connah's Quay 1:0 HJK Helsinki Qualifying Round 1 Skenderbeu 1:0 Sant Julia Qualifying Round 1 IFK Norrkoeping 5:0 FC Prishtina Qualifying Round 1 Maccabi Tel Aviv 2:0 Dinamo Tirana Qualifying Round 1 Bala Town 1:2 Vaduz Qualifying Round 1 Midtjylland 6:1 Derry City Qualifying Round 1 Vojvodina 2:1 Ruzomberok Qualifying Round 1 KI Klaksvik 0:0 AIK Qualifying Round 1 Fola 2:1 FC Milsami Qualifying Round 1 Levski Sofia 3:1 Sutjeska Qualifying Round 1 Odd 3:0 Ballymena United Qualifying Round 1 AEK Larnaca 5:0 Lincoln Red Imps Qualifying Round 1 Zira 2:0 Differdange Qualifying Round 1 Haugesund 7:0 Coleraine Qualifying Round 1 UE Santa Coloma 0:2 Osijek Qualifying Round 1 Olimpia Balti 2:1 FK Sarajevo Qualifying Round 1 Ferencvaros 2:0 Jelgava Qualifying Round 1 Beitar Jerusalem 4:3 Vasas Budapest Qualifying Round 1 Lyngby 1:0 Bangor City Qualifying Round 1 Nomme Kalju 2:1 B36 Qualifying Round 1 Chikhura 0:1 Altach Qualifying Round 1 VPS 1:0 Olimpija Ljubljana Qualifying Round 1 Shakhtior Soligorsk 0:0 Suduva Qualifying Round 1 Shkendija 3:0 Dacia Chisinau Qualifying Round 1 Dinamo Batumi 0:1 Jagiellonia Bialystok Qualifying Round 1 Dinamo Minsk 2:1 NSI Runavik Qualifying Round 1 Levadiya 0:2 Cork City Qualifying Round 1 Trencin 5:1 Torpedo Kutaisi Qualifying Round 1 Partizani 1:3 Botev Plovdiv Qualifying Round 1 Ventspils 0:0 Valur Qualifying Round 1 Pyunik 1:4 Slovan Bratislava Qualifying Round 1 Kairat Almaty 6:0 Atlantas Klaipeda Qualifying Round 1 Irtish Pavlodar 1:0 Dunav Ruse Qualifying Round 1 Shirak 0:2 Gorica



UEFA Europa League: all the games on one site online!

The UEFA Europa League is an annual tournament which was founded in 1971. Then the tournament was called the UEFA Cup, the current name was given since the season 2009/10. The first winner of the competition is the London "Tottenham", who won in 1972 in the finals of the tournament another English team "wolves". All-time tournament winners became 26 clubs. The top winning team is the Spanish "Seville", which became the winner of the Europa League four times. "Seville" along with real Madrid are the only teams who managed to defend the title. At the moment, Spain and Italy for nine wins in the tournament, which is an absolute record. Three times won the tournament Juventus Turin, inter Milan and Liverpool. On two titles are Borussia mönchengladbach, Tottenham, Feyenoord, IFK göteborg, real Madrid, Parma, Porto and Atletico Madrid. With the 2014/15 season the trophy has become even more prestigious and meaningful, as with this season, its owner gets a direct ticket to the Champions League for next season.

As in the Champions League, UEFA Europa League begins with the qualifying rounds. After 48 teams will play in the group stage of the Europa League. The two strongest teams from each group advance to the knockout stage of the competition, where they are joined by eight participants, who took third place in the groups of Champions League. If in the group stage can not meet teams from the same Association UEFA, playoff, anything is possible, including the Derby! The final is a single match, which takes place on neutral ground.

Text coverage of the Europa League matches on the website LiveResult.ru enables more timely and accurate information with the major battles in European football. Convenient tournament table and calendar of matches of the Europa League will help most accurately predict the outcome of fights and to give qualitative predictions on the upcoming matches. Live broadcasts of matches of League of Europe will not leave anyone indifferent. Directly on this website you can bet on the Europa League matches that is a very handy tool! Follow the table of scorers in the Europa League! Join fan club of your favorite team and keep it up to the Europa League final!





Tournaments
CIS
Europe
Asia
South America
North America
Oceania
Африка
Others
Follow us



 

Recommend us





 
Authentication
— Or Lost password? Register