Sunday, 11 October 2020
Wednesday, 14 October 2020
61'
0:1
81'
1:1
9'
1:0
71'
1:1
Thursday, 15 October 2020
35'
0:1
35'
1:0
90'
1:1
35'
39'
2:0
48'
2:1
53'
2:2
75'
3:2
4'
0:1
8'
0:2
19'
0:3
58'
0:4
60'
0:5
83'
1:5
Standings
Group A
Team | Prev. matches | G | W | D | D | G | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 10 | 8 | 1 | 1 | 15 - 7 | 25 | ||||
2. | 10 | 5 | 3 | 2 | 13 - 8 | 18 | ||||
3. | 10 | 5 | 1 | 4 | 14 - 12 | 16 | ||||
4. | 10 | 3 | 2 | 5 | 14 - 14 | 11 | ||||
5. | 10 | 2 | 1 | 7 | 7 - 15 | 7 | ||||
6. | 10 | 1 | 4 | 5 | 5 - 12 | 7 |
Group B
Team | Prev. matches | G | W | D | D | G | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 10 | 6 | 4 | 0 | 20 - 9 | 22 | ||||
2. | 10 | 5 | 4 | 1 | 19 - 8 | 19 | ||||
3. | 10 | 4 | 3 | 3 | 11 - 10 | 15 | ||||
4. | 10 | 2 | 4 | 4 | 9 - 12 | 10 | ||||
5. | 10 | 2 | 3 | 5 | 9 - 14 | 9 | ||||
6. | 10 | 1 | 2 | 7 | 6 - 21 | 5 |
Group C
Group A
Team | Prev. matches | G | W | D | D | G | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 4 | 1 | 0 | 7 - 3 | 13 | ||||
2. | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 - 4 | 10 | ||||
3. | 5 | 3 | 0 | 2 | 9 - 8 | 9 | ||||
4. | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 - 4 | 6 | ||||
5. | 5 | 1 | 1 | 3 | 4 - 7 | 4 | ||||
6. | 5 | 0 | 3 | 2 | 3 - 7 | 3 |
Group B
Team | Prev. matches | G | W | D | D | G | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 3 | 2 | 0 | 10 - 6 | 11 | ||||
2. | 5 | 3 | 1 | 1 | 8 - 3 | 10 | ||||
3. | 5 | 2 | 2 | 1 | 6 - 5 | 8 | ||||
4. | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 - 5 | 5 | ||||
5. | 5 | 0 | 3 | 2 | 5 - 10 | 3 | ||||
6. | 5 | 0 | 0 | 5 | 1 - 12 | 0 |
Group C
Group A
Team | Prev. matches | G | W | D | D | G | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 - 4 | 12 | ||||
2. | 5 | 2 | 2 | 1 | 6 - 4 | 8 | ||||
3. | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 - 4 | 7 | ||||
4. | 5 | 1 | 2 | 2 | 9 - 10 | 5 | ||||
5. | 5 | 1 | 1 | 3 | 2 - 5 | 4 | ||||
6. | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 - 8 | 3 |
Group B
Team | Prev. matches | G | W | D | D | G | P | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | 5 | 3 | 2 | 0 | 10 - 3 | 11 | ||||
2. | 5 | 2 | 3 | 0 | 11 - 5 | 9 | ||||
3. | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 - 5 | 7 | ||||
4. | 5 | 2 | 0 | 3 | 4 - 4 | 6 | ||||
5. | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 - 7 | 5 | ||||
6. | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 - 9 | 5 |
Group C
Top Forwarders
# | Player | ||||
---|---|---|---|---|---|
1. | Changchun Yatai | Long Tan | 10 | 0 | 0 |
2. | Zhejiang Greentown | Rafael Martins VI | 6 | 1 | 0 |
3. | Beijing Renhe | Tiago De Leonco | 5 | 1 | 0 |
4. | Meizhou Kejia | Losana Doumbouya | 5 | 1 | 0 |
5. | Guizhou Hengfeng | Hong Gui | 4 | 0 | 0 |
Top Violators
# | Player | |||
---|---|---|---|---|
1. | Shenyang Urban FC | Jingbin Wang | 0 | 1 |
2. | Changchun Yatai | Jie Sun | 0 | 1 |
3. | Taizhou Yuanda | Jingqi Fang | 0 | 1 |
4. | Heilongjiang Lava Spring FC | Shuai Li II | 0 | 1 |
5. | Chengdu Qianbao FC | Yang Lu | 0 | 1 |