Tournament summary

Total matches 267
Played macthes 174 (65%)
Home wins 60 (34%)
Draws 48 (28%)
Guests wins 66 (38%)
Scored 453
Scored by the hosts 220 (49%)
Scored by guests 233 (51%)
Average goals per match 2.6
Average goals per match (hosts) 1.3
Average goals per match (guests) 1.3
Total More 2.5 86 (49%)
Total Less 2.5 88 (51%)

Top Forwarders

#   Player         
1. Energetik-BGU Bobur Abdukhalikov 20 4 0
2. FC Minsk Vladimir Khvaschintsij 12 0 0
3. Belshina Ilya Vasilyev 9 1 0
4. Neman Grodno Pavel Savitskiy 9 2 0
5. FC Minsk Egor Bogomolskiy 8 0 0
6. Dinamo Minsk Ivan Bakhar 8 2 0
7. FC Minsk Anton Shramchenko 7 0 1
8. Energetik-BGU Alexandr Svirepa 7 0 0
9. Torpedo Zhodino Valery Gorbachik 7 0 0
10. Shakhtior Soligorsk Ilya Chernyak 7 0 0
11. Isloch Daniel Sosah 7 1 0
12. Gomel Aleksandr Makas 7 2 0
13. Bate Borisov Stanislav Dragun 6 0 0
14. Slavia Mozyr Gleb Zherdev 6 0 0
15. Fk Vitebsk Ruslan Teverov 6 4 0
16. Dinamo Minsk Vladislav Lozhkin 5 0 1
17. Shakhtior Soligorsk Maxim Skavysh 5 0 0
18. Slutsk Kirill Vergeychik 5 0 0
19. Torpedo Zhodino Evgeny Shevchenko 5 0 0
20. Dinamo Minsk Dusan Bakic 5 0 0
21. Dinamo Minsk Artem Bykov II 5 1 0
22. Belshina Dmitry Gomza 5 1 0
23. Shakhtior Soligorsk Dembo Darboe 5 2 0
24. Neman Grodno Egor Zubovich 5 3 0
25. Bate Borisov Nemanja Milic 4 0 0
26. Dnepr Mogilev Roman Volkov 4 0 0
27. Slavia Mozyr Semen Shestilovski 4 0 0
28. Bate Borisov Vladislav Malkevich 4 0 0
29. Slavia Mozyr Yevgeni Barsukov 4 0 0
30. Slavia Mozyr Andrei Cobet 4 0 0
31. Isloch Vladislav Morozov 4 0 0
32. Dnepr Mogilev Kirill Gusev 4 0 0
33. Belshina Islam Chesnokov 4 0 0
34. Bate Borisov Willum Willumsson 4 2 0
35. Isloch German Barkovsky 4 2 0
36. Slavia Mozyr Ury Lovets 4 3 0
37. Shakhtior Soligorsk Sergey Politevich 3 0 0
38. Dinamo Brest Mikhail Gordejchuk 3 0 0
39. Shakhtior Soligorsk Igor Ivanovic 3 0 0
40. Shakhtior Soligorsk Fessou Placca 3 0 0
41. Bate Borisov Aleksandar Filipovic 3 0 0
42. Belshina Egor Troyakov 3 0 0
43. Bate Borisov Dmitri Bessmertny 3 0 0
44. Torpedo Zhodino Vadim Pobudey 3 0 0
45. Arsenal Dzyarzhynsk Nikita Patsko 3 0 0
46. Fk Vitebsk Aleksandr Ksenofontov 3 0 0
47. Gomel Aleksandr Anufriev 3 0 0
48. Isloch Oleg Nikiforenko 3 0 0
49. Fk Vitebsk Maksim Zhumabekov 3 0 0
50. Dinamo Minsk Denis Grechikho 3 0 0
51. Shakhtior Soligorsk Dmitry Podstrelov 3 0 0
52. Isloch Ruslan Lisakovich 3 0 0
53. Slavia Mozyr Valeri Potorocha 3 0 0
54. FC Minsk Kirill Chernook 3 0 0
55. Bate Borisov Artem Shumanskiy 3 0 0
56. Neman Grodno Valeri Zhukovski 3 1 0
57. Bate Borisov Valeri Gromyko 3 1 0
58. Slutsk Arseny Kontsedaylov 3 1 0
59. Dinamo Brest Yaroslav Oreshkevich 3 1 0
60. Energetik-BGU Abdukodir Khusanov 3 1 0
61. Belshina Ilya Kukharchik 2 0 1
62. Arsenal Dzyarzhynsk Artem Kiyko 2 0 1
63. Gomel Raymond Adeola 2 0 0
64. Dinamo Minsk Anton Putilo 2 0 0
65. Slutsk Sergey Glebko 2 0 0
66. Gomel Ilya Aleksievich 2 0 0
67. Neman Grodno Andrey Yakimov 2 0 0
68. Dnepr Mogilev Artem Fedyanin 2 0 0
69. Arsenal Dzyarzhynsk Stanislav Sazanovich 2 0 0
70. Neman Grodno Cedric Kouadio 2 0 0
71. Torpedo Zhodino Evgenij Berezkin 2 0 0
72. Belshina Dmitrij Zinovich II 2 0 0
73. Slutsk Maxim Sanec 2 0 0
74. Gomel Pavel Sedko 2 0 0
75. Dinamo Brest Maksim Artemchuk 2 0 0
76. Energetik-BGU Ilia Grischenko 2 0 0
77. Torpedo Zhodino Anton Kovalev 2 0 0
78. Dnepr Mogilev Yurij Klochkov 2 0 0
79. Dinamo Minsk Artyom Kontsevoy II 2 0 0
80. Fk Vitebsk Evgeniy Krasnov 2 0 0
81. Isloch Nikita Stepanov 2 0 0
82. Isloch Kirill Leonovich 2 0 0
83. Torpedo Zhodino Alexey Antilevskiy 2 0 0
84. Bate Borisov Ilya Vasilevich 2 0 0
85. Arsenal Dzyarzhynsk Dmitriy Matyash 2 0 0
86. Dnepr Mogilev Krasimir Kapov 2 0 0
87. Isloch Yvan Dibango 2 0 0
88. Slavia Mozyr Emmanuel Ovono 2 0 0
89. Belshina Musa Isah 2 0 0
90. Dinamo Brest Munashe Garananga 2 0 0
91. Fk Vitebsk Nikita Baranok 2 0 0
92. FC Minsk Daniel Dushevsky 2 0 0
93. Gomel Giorgi Gogolashvili 2 1 0
94. Energetik-BGU Roman Papariga 2 1 0
95. Shakhtior Soligorsk Nikola Antic 2 2 0
96. Dinamo Minsk Roman Begunov 1 0 1
97. Slavia Mozyr Andrei Alshanik 1 0 1
98. Gomel Igor Kostrov 1 0 0
99. Fk Vitebsk Anton Matveenko 1 0 0
100. Shakhtior Soligorsk Egor Filipenko 1 0 0
101. Dinamo Minsk Sergey Kislyak 1 0 0
102. Arsenal Dzyarzhynsk Alexandr Skshinetskij 1 0 0
103. Isloch Oleg Patotski 1 0 0
104. Gomel Dmitri Baga 1 0 0
105. Dinamo Brest Edgar Olekhnovich 1 0 0
106. Slutsk Yuri Ostroukh 1 0 0
107. Neman Grodno Alexandr Anyukevich 1 0 0
108. Torpedo Zhodino Kirill Premudrov 1 0 0
109. Fk Vitebsk Gleb Rassadkin 1 0 0
110. Neman Grodno Ivan Sadovnichiy 1 0 0
111. Dinamo Minsk William Alves 1 0 0
112. Neman Grodno Nenad Adamovich 1 0 0
113. Gomel Yuri Pantya 1 0 0
114. Fk Vitebsk Jaroslav Jarockij 1 0 0
115. Slavia Mozyr Dmitrij Ignatenko II 1 0 0
116. Dnepr Mogilev Pavel Bordukov 1 0 0
117. Dnepr Mogilev Pavel Markov 1 0 0
118. Shakhtior Soligorsk Valon Ahmedi 1 0 0
119. Neman Grodno Gegam Kadymian 1 0 0
120. FC Minsk Alexander Dzhigero 1 0 0
121. Slutsk Pavel Grechishko 1 0 0
122. Belshina Artur Slabashevich 1 0 0
123. Neman Grodno Roman Gribovsky 1 0 0
124. Torpedo Zhodino Aleksey Zalesky 1 0 0
125. Slutsk Konstantin Kotov 1 0 0
126. Dinamo Brest Vladislav Yasyukevich 1 0 0
127. Dinamo Brest Sergey Lynko 1 0 0
128. Arsenal Dzyarzhynsk Yegor Khvalko 1 0 0
129. Dinamo Minsk Maksim Shvetsov 1 0 0
130. Slavia Mozyr Cristian Dros 1 0 0
131. Shakhtior Soligorsk Milos Satara 1 0 0
132. Torpedo Zhodino Aleksandr Chizh 1 0 0
133. Torpedo Zhodino Lipe Veloso 1 0 0
134. Slavia Mozyr Georgiy Bugulov 1 0 0
135. Arsenal Dzyarzhynsk Artem Vaskov 1 0 0
136. Neman Grodno Maksim Yablonskiy 1 0 0
137. Slutsk Evgeni Veljko 1 0 0
138. Gomel Kirill Yermakovich 1 0 0
139. Isloch Martin Artyukh 1 0 0
140. Slutsk Yao Kouassi 1 0 0
141. Isloch Dmitry Lisakovich 1 0 0
142. Torpedo Zhodino Maksim Myakish 1 0 0
143. Slutsk Andrii Viskrebencov 1 0 0
144. Isloch Shakhrom Samiev 1 0 0
145. Gomel Yann Affi 1 0 0
146. Isloch Yurii Kozyrenko 1 0 0
147. Arsenal Dzyarzhynsk Roman Vegerya 1 0 0
148. Slutsk Dmitry Girs 1 0 0
149. Isloch Gleb Rovdo 1 0 0
150. Bate Borisov Danila Nechaev 1 0 0
151. Gomel Denis Kozlovskiy 1 0 0
152. Dinamo Brest Vladislav Sugak 1 0 0
153. Bate Borisov Valeriy Bocherov 1 0 0
154. Belshina Nikita Sokolovskiy 1 0 0
155. Bate Borisov Nikita Nekrasov 1 0 0
156. Isloch Maksim Kovel 1 0 0
157. FC Minsk Rodion Pechura 1 0 0
158. Arsenal Dzyarzhynsk Evgeniy Guletskiy 1 0 0
159. Fk Vitebsk Karen Vardanyan 1 0 0
160. Dnepr Mogilev Gleb Zheleznikov 1 0 0
161. Isloch Fard Ibrahim 1 0 0
162. Slutsk Moussango Obounet 1 0 0
163. Energetik-BGU Shokhrukh Abdurakhmonov 1 0 0
164. Dnepr Mogilev Mark Mokin 1 0 0
165. Energetik-BGU Artem Turich 1 0 0
166. Slutsk Jeremy Obune1 1 0 0
167. FC Minsk Andrey Levkovets 1 0 0
168. Arsenal Dzyarzhynsk Valery Senko 1 0 0
169. Fk Vitebsk Cesar Basilio da Silva Julio 1 0 0
170. Dinamo Brest Kuadza Cedrik Chaleb 1 0 0
171. Isloch Alexander Guz 1 0 0
172. Dinamo Brest Ilya Kolpachuk 1 0 0
173. Shakhtior Soligorsk Andrey Solovey 1 1 0
174. Dinamo Brest Maxim Kolmakov 1 1 0
175. Energetik-BGU Andrey Rylach 1 1 0
176. Belshina Artyom Gurenko 0 0 3
177. Arsenal Dzyarzhynsk Valeriy Senko 0 0 2
178. Dinamo Brest Yegeniy Yudchits 0 0 1

Top Violators

#   Player      
1. Dinamo Brest Vladislav Yasyukevich 1 1
2. Arsenal Dzyarzhynsk Yegor Khvalko 1 1
3. Slavia Mozyr Georgiy Bugulov 1 1
4. Energetik-BGU Alexandr Svirepa 1 1
5. Gomel Daniil Miroshnikov 1 1
6. Gomel Andrey Potapenko 1 1
7. Dinamo Brest Munashe Garananga 1 1
8. Dinamo Brest Vladislav Krivitskiy 2 0
9. Fk Vitebsk Anton Matveenko 0 1
10. Bate Borisov Nemanja Milic 0 1
11. Slutsk Eduard Zhevnerov 0 1
12. Arsenal Dzyarzhynsk Alexandr Skshinetskij 0 1
13. Slavia Mozyr Vladimir Esin 0 1
14. Shakhtior Soligorsk Nikita Korzun 0 1
15. Belshina Dmitry Gomza 0 1
16. Dnepr Mogilev Pavel Tsesliukevich 0 1
17. Slavia Mozyr Igor Tymonjuk 0 1
18. Gomel Artem Sokol 0 1
19. Fk Vitebsk Artem Skitov 0 1
20. Fk Vitebsk Andrey Lebedev 0 1
21. Belshina Kirill Rodionov 0 1
22. Shakhtior Soligorsk Milos Satara 0 1
23. Torpedo Zhodino Lipe Veloso 0 1
24. Torpedo Zhodino Valery Gorbachik 0 1
25. Belshina Vladislav Solanovich 0 1
26. Bate Borisov Danila Nechaev 0 1
27. Dinamo Brest Vladislav Sugak 0 1
28. Neman Grodno Aleksey Shalashnikov 0 1
29. Fk Vitebsk Yan Skibskiy 0 1
30. Isloch Daniel Sosah 0 1
31. Dnepr Mogilev Gleb Zheleznikov 0 1
32. Energetik-BGU Amirbek Bakaev 0 1
33. Slavia Mozyr Andrey Chukhley 1 0
34. Dinamo Minsk Artyom Kontsevoi 1 0
35. Gomel Dmitri Baga 1 0
36. Dinamo Brest Edgar Olekhnovich 1 0
37. Neman Grodno Andrey Yakimov 1 0
38. Belshina Mikhail Kolyadko 1 0
39. Dinamo Minsk Artem Bykov II 1 0
40. Slavia Mozyr Semen Shestilovski 1 0
41. Neman Grodno Nenad Adamovich 1 0
42. Neman Grodno Sherif Jimoh 1 0
43. Dinamo Brest Cedric Kouadio 1 0
44. Belshina Dmitrij Zinovich II 1 0
45. Slavia Mozyr Ury Lovets 1 0
46. Dinamo Brest Sergey Lynko 1 0
47. Dinamo Brest Iliya Kolpachuk 1 0
48. Arsenal Dzyarzhynsk Evgeny Abramovich 1 0
49. Arsenal Dzyarzhynsk Valeriy Senko 1 0
50. Arsenal Dzyarzhynsk Artem Kiyko 1 0
51. Belshina Ilya Vasilyev 1 0
52. Dinamo Minsk Orinho 1 0
53. Neman Grodno Maksim Yablonskiy 1 0
54. Dinamo Brest Daniil Pavlov 1 0
55. Arsenal Dzyarzhynsk Anton Susha 1 0
56. Slavia Mozyr Gleb Zherdev 1 0
57. Energetik-BGU Maksim Omelyanchuk 1 0
58. Slavia Mozyr Emmanuel Ovono 1 0
✅ Football tips
 
Betting bonus