Monday, 05 August 2019
NS
Al Ittihad
Zob Ahan
Online
NS
Al Nassr
Al Wahda
Online
Tuesday, 06 August 2019
NS
Al-Duhail SC
Al Sadd
Online
NS
Al Ahli
Al Hilal
Online
Monday, 12 August 2019
NS
Al Wahda
Al Nassr
Online
NS
Zob Ahan
Al Ittihad
Online
Tuesday, 13 August 2019
NS
Al Sadd
Al-Duhail SC
Online
NS
Al Hilal
Al Ahli
Online
Wednesday, 22 May 2019
FT
Melbourne Victory
1 : 3
Sanfrecce Hiroshima
Text Online
70'
1:1
73'
1:2
Wednesday, 29 May 2019
FT
Zob Ahan
0 : 0
Al Nassr
Text Online
Tuesday, 18 June 2019
FT
Kashima Antlers
1 : 0
Sanfrecce Hiroshima
Text Online
24'
1:0
82'
 
86'
 
FT
Guangzhou Evergrande
2 : 1
Shandong Luneng
Text Online
35'
1:0
66'
1:1
80'
2:1
90'
 
Wednesday, 19 June 2019
FT
Urawa Red Diamonds
1 : 2
Ulsan Hyundai
Text Online
37'
1:0
42'
1:1
81'
1:2
83'
 
FT
Shanghai SIPG
1 : 1
Jeonbuk Hyundai Motors
Text Online
2'
0:1
39'
1:1
48'
 
50'
 
52'
 
60'
 
Tuesday, 25 June 2019
FT
Sanfrecce Hiroshima
3 : 2
Kashima Antlers
Text Online
27'
 
33'
0:1
35'
 
54'
 
65'
 
66'
1:1
72'
2:1
89'
2:2
90'
3:2
AP
Shandong Luneng
3 : 2
Guangzhou Evergrande
Text Online
13'
0:1
63'
1:1
90'
 
94'
3:1
101'
 
103'
3:2
109'
 
112'
 
PEN
5:6
Wednesday, 26 June 2019
AP
Jeonbuk Hyundai Motors
1 : 1
Shanghai SIPG
Text Online
27'
1:0
46'
 
80'
1:1
90'
 
110'
 
120'
 
120'
 
PEN
3:5
FT
Ulsan Hyundai
0 : 3
Urawa Red Diamonds
Text Online
3'
 
41'
0:1
66'
 
70'
 
80'
0:2
82'
 
87'
0:3

Group A

Team G W D D G P
1. Zob Ahan 6 3 3 0 10 - 5 12
2. Al Nassr 6 3 1 2 11 - 7 10
3. Al Zawraa 6 2 2 2 14 - 9 8
4. Al Wasl 6 1 0 5 4 - 18 3

Group B

Team G W D D G P
1. Al Wahda Squad 6 4 1 1 14 - 9 13
2. Al Ittihad Squad 6 3 2 1 13 - 9 11
3. Lokomotiv Tashkent Squad 6 2 1 3 10 - 11 7
4. Al-Rayyan Squad 6 1 0 5 9 - 17 3

Group C

Team G W D D G P
1. Al Hilal 6 4 1 1 10 - 5 13
2. Al-Duhail SC 6 2 3 1 11 - 8 9
3. Esteghlal 6 2 2 2 6 - 8 8
4. Al Ain 6 0 2 4 4 - 10 2

Group D

Team G W D D G P
1. Al Sadd Squad 6 3 1 2 7 - 8 10
2. Al Ahli Squad 6 3 0 3 7 - 7 9
3. Pahtakor Squad 6 2 2 2 7 - 7 8
4. Persepolis Squad 6 2 1 3 6 - 5 7

Group E

Team G W D D G P
1. Shandong Luneng 6 3 2 1 10 - 8 11
2. Kashima Antlers 6 3 1 2 9 - 8 10
3. Gyeongnam 6 2 2 2 9 - 8 8
4. Johor Darul Ta'zim FC 6 1 1 4 4 - 8 4

Group F

Team G W D D G P
1. Sanfrecce Hiroshima 6 5 0 1 9 - 4 15
2. Guangzhou Evergrande 6 3 1 2 9 - 5 10
3. Daegu FC 6 3 0 3 10 - 6 9
4. Melbourne Victory 6 0 1 5 4 - 17 1

Group G

Team G W D D G P
1. Jeonbuk Hyundai Motors 6 4 1 1 7 - 3 13
2. Urawa Red Diamonds 6 3 1 2 9 - 4 10
3. Beijing Guoan 6 2 1 3 6 - 8 7
4. Buriram United 6 1 1 4 3 - 10 4

Group H

Team G W D D G P
1. Ulsan Hyundai 6 3 2 1 5 - 7 11
2. Shanghai SIPG 6 2 3 1 13 - 8 9
3. Kawasaki Frontale 6 2 2 2 9 - 6 8
4. Sydney FC 6 0 3 3 5 - 11 3

Top Forwarders

# Player         
1. Leonardo Da Silva De Souza 8 2 0
2. Alaa Abbas 6 0 0
3. Graziano Pelle 6 2 0
4. Mohammed Abdulhakim Al Fatil 6 3 0
5. Shinzo Koroki 5 0 0

Top Bookers

# Player      
1. Sho Inagaki 1 1
2. Yong-Woo Park 2 0
3. Islom Tuhtahodzhaev 0 1
4. Hirotsugu Nakabayashi 0 1
5. Tomoya Inukai 0 1







Tournaments
CIS
Europe
Asia
South America
North America
Oceania
Африка
Others
Follow us



 

Recommend us





 
Authentication
— Or Lost password? Register