Sunday, 26 March 2017
FT
Metallurg Magnitogorsk
2 : 0
AK Bars Kazan
Online
First Period
1:0
17:18
 
Second Period
1:0
30:57
 
37:22
 
40:00
 
Third Period
0:0
49:37
 
53:52
 
53:52
 
57:30
 
Monday, 27 March 2017
AOT
Lokomotiv Yaroslavl
1 : 2
SKA St. Petersburg
Online
First Period
1:0
00:18
 
09:07
 
17:10
1:0
18:12
 
Second Period
0:0
29:17
 
29:17
 
29:17
 
29:17
 
29:17
 
29:17
 
32:39
 
32:39
 
36:59
 
Third Period
0:1
50:00
_+
 
50:28
 
50:28
 
54:38
 
Extra Time
0:1
Tuesday, 28 March 2017
FT
AK Bars Kazan
2 : 3
Metallurg Magnitogorsk
Online
First Period
1:0
11:37
 
16:52
 
Second Period
0:1
21:07
 
27:09
 
27:09
 
30:19
 
32:46
 
36:48
 
Third Period
1:2
41:35
 
45:56
2:1
60:00
 
Wednesday, 29 March 2017
FT
Lokomotiv Yaroslavl
1 : 2
SKA St. Petersburg
Online
First Period
0:0
04:26
 
Team foul
09:48
 
12:32
 
Third Period
0:0
42:44
 
48:31
 
Thursday, 30 March 2017
FT
AK Bars Kazan
1 : 4
Metallurg Magnitogorsk
Online
First Period
1:2
00:18
 
04:36
Team foul
 
10:10
 
Second Period
0:1
26:24
1:3
26:54
 
37:14
 
38:40
 
39:25
 
Third Period
0:1
45:45
 
55:43
 
Saturday, 08 April 2017
FT
Metallurg Magnitogorsk
4 : 5
SKA St. Petersburg
Online
First Period
0:1
14:25
 
16:47
 
Monday, 10 April 2017
FT
Metallurg Magnitogorsk
3 : 1
SKA St. Petersburg
Online
First Period
1:1
06:44
 
07:20
1:0
10:18
 
13:24
 
Second Period
1:0
25:10
 
28:37
 
28:37
 
33:38
 
33:38
 
36:57
 
Third Period
1:0
Wednesday, 12 April 2017
AOT
SKA St. Petersburg
2 : 1
Metallurg Magnitogorsk
Online
First Period
0:0
05:22
 
17:04
 
Third Period
0:0
51:52
 
53:30
Team foul
 
Extra Time
1:0
69:17
 
69:17
 
78:23
 
Friday, 14 April 2017
FT
SKA St. Petersburg
3 : 2
Metallurg Magnitogorsk
Online
First Period
0:1
10:15
 
10:54
 
Second Period
1:1
37:41
 
Sunday, 16 April 2017
FT
Metallurg Magnitogorsk
3 : 5
SKA St. Petersburg
Online
First Period
1:0
14:35
 
16:58
 
Third Period
1:2
40:55
3:4
45:12
 
50:38
 
1/8 final
4 Metallurg Magnitogorsk
1 Red Star Kunlun
2 Traktor
4 Barys Astana
4 Avangard Omsk
2 Admiral Vladivostok
4 AK Bars Kazan
1 Salavat Yulayev Ufa
4 SKA St. Petersburg
0 Vityaz
4 UHC Dinamo
1 Torpedo
4 CSKA Moscow
0 Jokerit
4 Lokomotiv Yaroslavl
1 Dynamo Minsk
1/4 final
4 Metallurg Magnitogorsk
0 Barys Astana
2 Avangard Omsk
4 AK Bars Kazan
4 SKA St. Petersburg
1 UHC Dinamo
2 CSKA Moscow
4 Lokomotiv Yaroslavl
1/2 final
4 Metallurg Magnitogorsk
0 AK Bars Kazan
4 SKA St. Petersburg
0 Lokomotiv Yaroslavl
Final
1 Metallurg Magnitogorsk
4 SKA St. Petersburg

Top Forwarders

# Player         
1. Sergei Mozyakin 108 54 54
2. Nikita Gusev 91 31 60
3. Vadim Shipachyov 90 30 60
4. Ilya Kovalchuk 84 37 47
5. Jan Kovar 82 32 50

Top Bookers

# Player      
1. Nikita Komarov 125 22
2. Evgeny Artyukhin 113 31
3. Alexandre Bolduc 108 29
4. Josse Joensuu 106 36
5. Alexey Semenov 100 29







Tournaments
CIS
Europe
Asia
North America
Others
Follow us



 

Recommend us





 
Authentication
— Or Lost password? Register