Today

Tuesday, 17 January 2017
AOT
Donar Groningen
81 : 78
Benfica Lisboa
Online
First Quarter
18:13
Second Quarter
18:18
Third Quarter
19:16
Fourth Quarter
14:22
Over Time
12:9
Wednesday, 18 January 2017
NS
Tsmokі Minsk
Kormend
Online
NS
Gaziantep Bb
Bc Mures Targu
Online
NS
Buyukcekmece
BC Prievidza
Online
NS
Vytautas
Apoel
Online
NS
Academic
Enisey
Online
NS
Bonn
Oberwart Gunners
Online
NS
Pau-Orthez
Cluj Napoca
Online
NS
Gravelines-Dunkerque
Antwerp Giants
Online
NS
Chalon/saone
Sodertalje
Online
NS
Pardubice
Alba Fehervar
Online
Wednesday, 11 January 2017
FT
Enisey
67 : 81
Donar Groningen
Online
First Quarter
14:24
Second Quarter
16:22
Third Quarter
24:18
Fourth Quarter
13:17
FT
Apoel
84 : 78
Bonn
Online
First Quarter
16:15
Second Quarter
19:22
Third Quarter
26:26
Fourth Quarter
23:15
FT
Kormend
91 : 74
Nanterre
Online
First Quarter
26:19
Second Quarter
20:18
Third Quarter
22:12
Fourth Quarter
23:25
FT
BC Prievidza
68 : 79
Gravelines-Dunkerque
Online
First Quarter
19:24
Second Quarter
16:17
Third Quarter
19:20
Fourth Quarter
14:18
FT
Bc Mures Targu
66 : 88
Chalon/saone
Online
First Quarter
20:23
Second Quarter
14:27
Third Quarter
23:15
Fourth Quarter
9:23
FT
Oberwart Gunners
81 : 85
Vytautas
Online
First Quarter
18:24
Second Quarter
18:28
Third Quarter
21:17
Fourth Quarter
24:16
FT
Cluj Napoca
81 : 86
Albacomp
Online
First Quarter
21:21
Second Quarter
27:22
Third Quarter
16:20
Fourth Quarter
17:23
FT
Bnei Herzliya
88 : 77
Tsmokі Minsk
Online
First Quarter
21:18
Second Quarter
22:17
Third Quarter
18:20
Fourth Quarter
27:22
FT
Antwerp Giants
86 : 64
Buyukcekmece
Online
First Quarter
20:22
Second Quarter
13:20
Third Quarter
24:9
Fourth Quarter
29:13
FT
Benfica Lisboa
67 : 76
Academic
Online
First Quarter
22:23
Second Quarter
12:15
Third Quarter
18:22
Fourth Quarter
15:16

Группа А

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Chalon/saone 10 8 0 0 2 897:769 0.800 18
2. Albacomp 10 7 0 1 2 843:824 0.700 17
3. Benfica Lisboa 11 2 1 1 7 823:911 0.273 14
4. Brussels 6 1 0 0 5 453:484 0.167 7

Группа B

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Donar Groningen 11 6 1 0 4 884:855 0.636 18
2. Kormend 10 6 0 0 4 844:778 0.600 16
3. Gravelines-Dunkerque 10 5 0 1 4 813:818 0.500 15
4. Limburg 6 1 0 0 5 499:562 0.167 7

Группа C

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Bonn 8 6 0 0 2 679:589 0.750 14
2. Sodertalje 8 3 0 0 5 591:655 0.375 11
3. Belfius Mons 4 1 0 0 3 309:316 0.250 5

Группа D

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Nanterre 10 9 0 0 1 841:756 0.900 19
2. Antwerp Giants 10 6 1 0 3 822:760 0.700 17
3. Soproni Kc 6 2 0 0 4 443:492 0.333 8
4. FC Porto 6 0 0 1 5 447:489 0.000 6

Группа E

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Pau-Orthez 8 6 0 0 2 675:564 0.750 14
2. Oberwart Gunners 8 3 0 0 5 593:659 0.375 11
3. Tartu Rock 4 0 0 0 4 277:323 0.000 4

Группа F

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Academic 10 6 1 0 3 828:758 0.700 17
2. Steaua CSM 6 1 0 0 5 471:516 0.167 7

Группа G

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Gaziantep Bb 10 7 1 0 2 812:720 0.800 18
2. Cluj Napoca 10 7 0 0 3 792:746 0.700 17
3. Aek Larnaca 6 1 0 1 4 450:460 0.167 7
4. Peja 6 1 0 0 5 425:497 0.167 7

Группа H

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Enisey 10 6 1 0 3 880:824 0.700 17
2. Rilski Sportist 6 1 2 0 3 518:553 0.500 9
3. Sigal Prishtina 6 1 0 3 2 515:567 0.167 7

Группа I

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Bc Mures Targu 8 3 0 0 5 604:701 0.375 11
2. Tallinna Kalev 4 0 0 0 4 250:359 0.000 4

Группа J

Team G W WO DO D Points PCT P
1. Pardubice 10 5 0 0 5 827:853 0.500 15
2. Apoel 10 4 0 0 6 757:790 0.400 14
3. Siauliai 6 0 0 0 6 463:533 0.000 6
4. Tsmokі Minsk 4 1 0 0 3 325:348 0.250 5







Tournaments
CIS
Europe
Asia
South America
North America
Oceania
Others
Follow us



 

Recommend us





 
Authentication
— Or Lost password? Register